بازی

گزارش: شرکت Tencent سخت به دنبال خرید شرکت‌های بازی است

گزارش: شرکت Tencent سخت به دنبال خرید شرکت‌های بازی است

شرکت چینی Tencent طبق گزارشات اخیر در حال تغییر استراتژی خود برای خرید شرکت‌های بازی دیگر است. ظاهرا این شرکت حالا سخت به دنبال خرید کامل یا در اختیار داشتن بخش‌های زیادی از شرکت‌های بازی بزرگ خارجی است.

این را رویترز در گزارشی جدید مدعی شده است. به گفته‌ی رویترز پس از سال‌ها تمرکز بر روی خرید سهام اقلیت در شرکت‌های مختلف، Tencent حالا قصد دارد تا با خرید بیشتر شرکت‌های بزرگ با نرخ رشد کند در چین مقابله کند. Tencent که بر اساس درآمد یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی در جهان است تا کنون در بیش از 800 شرکت مختلف سرمایه‌گذاری کرده است. این شامل خرید سهام در شرکت‌هایی مثل Activision Blizzard و Ubisoft می‌شود.

البته Tencent با نرخ بسیار کندتری به دنبال خرید کامل شرکت‌های بازی بوده است. این شرکت در حال حاضر صاحب 100 درصد توسعه‌دهندگانی مثل Funcom ،Riot Games ،Sumo ،Turtle Rock Studios و Splash Damage است. به گفته‌ی منابع رویترز Tencent حالا به دنبال خرید سهام اکثریت یا خرید کامل شرکت‌های بزرگ‌تر خارجی خصوصا در اروپا است.

تبلیغات

این تغییر استراتژی ظاهرا به دنبال سختگیری بیشتر قوانین داخلی در چین است. البته Tencent به رویترز گفته که خیلی قبل‌تر از اعمال این قوانین جدید به دنبال سرمایه‌گذاری در خارج بوده است. این شرکت در یک جلسه‌ی مالی در ماه آگوست تایید کرد که هنوز به دنبال خرید شرکت‌ها و استودیوهای خارجی است.

فعالیت‌های ادغام و تملک در صنعت بازی‌های ویدیویی در سال 2021 با 85 میلیارد دلار به رکورد تازه‌ای رسید و پیش‌بینی می‌شود که در سال 2022 این رقم به 150 میلیارد دلار هم برسد. در سال جاری شاهد خرید Activision Blizzard توسط Microsoft و Zynga توسط Take-Two بودیم.

اوایل این هفته هم دولت عربستان سعودی اعلام کرد که قصد دارد تا 37 میلیارد دلار دیگر را در صنعت بازی‌های ویدیویی سرمایه‌گذاری کند. این شامل 13 میلیارد دلار برای کسب یکی از ناشرین بزرگ هم می‌شود.

armanMax22Tlou part 2 game of the centuryZ2656❤GOD OF WAR❤crystal skyPorfosor🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷Ezio Auditore da FirenzeChris redfieldهادی صفاییhalkerEllie Millervahid gamerعلیmahdi12345O2Dr.PyroBehzaaad(Squatlatex(Old man editionعمو فیل کبیرmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا