بازی

گزارش: قرارداد ایکس باکس و اکتیویژن در بریتانیا و اروپا مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌گیرد

گزارش: قرارداد ایکس باکس و اکتیویژن در بریتانیا و اروپا مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌گیرد

طبق گزارشات اخیر، به نظر می‌رسد که بررسی قرارداد تصاحب اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت (Microsoft) در بریتانیا و اروپا بیش‌تر طول می‌کشد.

هفته‌ی گذشته، نهاد ناظر بر رقابت و بازار بریتانیا (UK’s Competition and Markets Authority) اعلام کرده بود که بنا بر برخی نگرانی‌ها در مورد مسائل ضد انحصار، بررسی این قرارداد 68.7 میلیارد دلاری را احتمالاً به مرحله‌ی دوم می‌کشاند. یکی از نگرانی‌هایی که این سازمان ذکر کرد، تأثیر منفی احتمالی این قرارداد و تصاحب حق مالکیت مجموعه‌ی Call of Duty توسط مایکروسافت بر توانایی پلی استیشن برای رقابت در این عرصه بود.

اکنون، بنا بر گزارش جدید رسانه‌ی Financial Times، به نظر می‌رسد که این نهاد بریتانیایی بررسی مسائل ضدانحصار این معامله را این هفته و پس از آنکه مایکروسافت هیچ گونه اصلاحیه‌ای برای حل مشکلات ذکرشده ارائه نکرده است، رسماً به مرحله‌ی دوم خواهد کشاند.

در مرحله‌ی دوم بررسی‌ها، برای رسیدگی به این موضوع و ارزیابی احتمال کاهش قابل توجه و تأثیرگذارِ رقابت میان این دو شرکت، کمیته‌ای جدید تشکیل می‌شود. طبق گفته‌ی Financial Times، نظارت‌گران و سایر افرادی که هر یک به نوعی در این پرونده دخیل هستند، انتظار دارند که بررسی‌های سازمان‌های نظارتی اروپا نیز بسیار طولانی باشد. این بررسی‌ها پس از ارسال مدارک مایکروسافت به شهر بروکسل آغاز می‌شود.

منبعی از شهر بروکسل به این رسانه گفته است:

تبلیغات

با قرارداد بزرگ و سختی طرف هستیم که به بررسی‌های زیادی نیاز دارد.

چندی پیش، مایکروسافت از برنامه‌های خود برای آینده‌ی مجموعه‌ی Call of Duty در صورت به ثمر نشتن این قرارداد، پرده برداشته بود. رئیس ایکس باکس، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، در بیانیه‌ای به رسانه‌ی The Verge گفته بود که مایکروسافت قصد دارد چندین سال پس از پایان قرارداد کنونی سونی با اکتیویژن، به عرضه‌ی بازی‌های Call of Duty برای کنسول‌های پلی استیشن ادامه دهد.

همچنین، او اعلام کرد که طی این زمان، محتوا و قابلیت‌های بازی‌های منتشرشده در این پلتفرم‌ها یکسان خواهد بود. جیم رایان (Jim Ryan) اما، این بیانیه‌ی اسپنسر را ناقص و ناکافی خواند.

آنطور که می‌گویند، قرارداد کنونی سونی و اکتیویژن بر سر Call of Duty بازی‌های Modern Warfare 2 ،Warzone 2 و نسخه‌ی در دست ساخت استودیوی تری آرک (Treuarch) را شامل می‌شود.

Ashen undead the bearerهادی صفاییsamulHitasepAmirhossein(بازرس)...Eternal...Tlou part 2 game of the centuryعمو فیل کبیرافسر جنگ نرم سونیدروازه بان جهنم🌚🗿🤝AminPSWitcher GeraltEmperor Nima ShamsGrandWardenEzio Auditore da Firenzeتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)Mr.BadGuyامیرکاکاسنگیshadowmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا