هاست پرسرعت
وب و اينترنت

گوگل در انتخابات به تبلیغ اوباما و کلینتون و سانسور جمهوری‌خواهان کمک کرد

گوگل در انتخابات به تبلیغ اوباما و کلینتون و سانسور جمهوری‌خواهان کمک کرد

مرکز تحقیقات رسانه MRC در گزارشی گوگل را متهم کرد که در ده‌ها مورد از انتخاباتی که از سال ۲۰۰۸ برگزار شده است به نفع نامزدهای دمکرات و تفکر چپ عمل کرده است. براساس این گزارش، گوگل در انتخابات، به تبلیغ هیلاری کیلنتون و باراک اوباما کمک کرد و جمهوری‌خواهان را سانسور کرد.

این گزارش به ۴۱ مورد اتهام مداخله انتخاباتی این موتور جستجو اشاره کرده است.

مرکز تحقیقات رسانه می‌گوید که گوگل از قدرت خود برای پیروزی انتخاباتی لیبرال‌ترین نامزدها استفاده کرده است و همزمان مخالفان را به حاشیه رانده و آنها را سانسور کرده است.

گوگل این اتهام را رد کرده است.

پیش‌تر ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و مالک اکس هم به صراحت گوگل را به کمک به دمکرات‌ها در انتخابات متهم کرده است. دونالد ترامپ، ريیس‌جمهوری آمریکا نیز بارها رسانه‌های جریان اصلی را به انتشار گزارش‌های نادرست متهم کرده و از تلاش گسترده دمکرات‌ها برای دستکاری انتخابات سخن گفته است و بابت برخی از همین ادعا‌ها نیز هم‌ اکنون با چندین پرونده قضایی مواجه شده است.

مرکز تحقیقات رسانه در گزارش خود آورده است که گوگل در جریان انتخابات سال ۲۰۰۸ در آمریکا از باراک اوباما حمایت کرد و چهار سال بعد هم در انتخابات ۲۰۱۲، در مقابل میت رامنی پشت اوباما قرار گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در انتخابات ۲۰۱۶ نیز الگوریتم جستجوی گوگل دست‌کم دو‌و‌نیم میلیون رای را به نفع کلینتون تغییر داد که البته در نهایت در مقابل دونالد ترامپ شکست خورد.

در این گزارش به موارد متعددی دیگری از دخالت گوگل در انتخابات متعدد در ۱۶ سال اخیر اشاره شده است که همواره تفکر چپ را به جمهوری‌خواهان ترجیح داده است.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا