بازی

10 ابزار ضروری برای افراد فنی که باید در جعبه ابزار خود داشته باشند

10 ابزار ضروری برای افراد فنی که باید در جعبه ابزار خود داشته باشند

کسانی که به کارهای فنی علاقه دارند و استعداد زیادی در این کار دارند نیاز به ابزارآلات خاصی دارند. در واقع هر شغلی وسیله لازم خود را دارد. به عنوان مثال یک دندانپزشک نیاز به ابزار جراحی و مواد مورد نیاز برای ساخت یا ترمیم دندان دارد. همچنین اگر از یک خیاط بپرسید چه موادی را به عنوان مواد اولیه در کار خود استفاده می‌کند ابزاری مانند چرخ خیاطی، سوزن‌های ته گرد، صابون خیاطی، انواع نخ، قیچی، سوزن، متر و مواردی از این قبیل را نام خواهد برد. ابزار مورد نیاز برای افراد فنی کار هم در چند دسته جای می‌گیرد که در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از ابزار ضروریه کارهای فنی را به شما معرفی کنیم.

1-فازمتر

یکی از مهمترین ابزار برای افراد فنی که به کارهای برقی مشغول هستند فازمتر است. فازمتر یک وسیله شبیه به پیچ گوشتی است که با تشخیص جریان برق از برق گرفتگی جلوگیری می‌کند. در واقع اگر بخواهید سیم یا یک لامپ را باز و چک کنید نیاز به فازمتر دارید تا وجود یا عدم وجود جریان برق در آن را بررسی کنید و پس از اطمینان از  ایمن بودن سیم می‌توانید به آن دست بزنید.

2-تراز

10 ابزار ضروری برای افراد فنی که باید در جعبه ابزار خود داشته باشند

برای کسانی که در پروژه‌های ساختمانی مشغول به کار هستند، داشتن یک تراز بسیار مهم است. مخصوصاً انتخاب انواع ترازهای لیزری آلمانی که با لیزر مشخص میکند سقف، دیوار یا کف در یک راستا قرار ندارد و میزانی از کجی را نشان می‌دهد. در واقع وجود چنین ابزاری برای یک مهندس معمار نکته کلیدی به حساب می‌آید. عدم عمود بودن یک دیوار به کف و سقف باعث قناس به نظر رسیدن ساز شما خواهد شد. خروجی یک پروژه عمرانی بسیار مهم است بنابراین از صفر تا صد باید با دقت و جزئیات میلیمتری انجام شود و با استفاده از ماشین حساب‌های مهندسی کوچکترین جزئیات نیز بررسی شود. تنها در این صورت می‌توانید یک واحد شکیل و مناسب بسازید.

3-متر

از دیگر موارد ضروری برای یک فرد فنی داشتن انواع مختلف متر، گونیا،پرگار و خط کش است. اندازه گیری صحیح و دقیق به یک نتیجه نهایی دقیق و درست منجر خواهد شد. انواع مختلفی از متر ها در بازار موجود هستند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید مدل‌های مختلف را در جعبه ابزار خود داشته باشید تا برای موقعیت.های مختلف از متر مناسب استفاده کنید.

4-جعبه آچار

10 ابزار ضروری برای افراد فنی که باید در جعبه ابزار خود داشته باشند

جعبه آچار شامل آچار و انواع مختلف پیچ گوشتی میشود که کمک بسیاری به شما خواهد کرد. کسانی که شغل‌های فنی دارند داشتن یک جعبه آچار با سایزها و مدل های مختلف می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای تمام کارهایشان باشد. اگر قصد تهیه یک جعبه آچار را دارید سعی کنید تا سایزهای مختلف را داشته باشید یا حتماً از یک یا چند آچار فرانسه استفاده کنید تا در موقعیت های مختلف به راحتی کار خود را پیش ببرید.

5-دستگاه پرچ

دستگاه پرچ برای کسانی که کارهای چوبی یا با پروفیل انجام میدهند اهمیت بالایی دارد و تا حدی بسیار ضروری و کاربردی است. پرچ کردن یک راه ساده و بدون دردسر و همچنین بدون فشار زیاد به بدن است که مسیر ما برای رسیدن به یک محصول نهایی را هموارتر خواهد کرد. داشتن یک دستگاه پرچ کوچک در جعبه ابزار تا حد زیادی ضروری به نظر می‌رسد و می‌توانید از آن در کارهای مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال پرچ کردن در چرم دوزی کاربرد دارد. این تنها یک مورد از مواردی است که افراد غیر فنی هم می‌توانند از آن استفاده کنند. در واقع تمام مواردی که در اینجا به آنها اشاره می‌شود برای هر خانه‌ای ضروری و لازم است.

6-انواع چسب

انواع مختلف چسب را در جعبه ابزار خود داشته باشید. فرقی نمیکند چسب مایع یا نواری؛ شما به تمام این موارد احتیاج خواهید داشت. هر نوع چسب کاربرد خاص خود را دارد. شما نیاز به مواردی مانند چسب آهن، چسب چوب، چسب پهن نواری، چسب نواری باریک، سایزهای مختلف چسب کاغذی و نوار چسب خواهید داشت. حتی داشتن چسب قطره‌ای می‌تواند در مواقعی که نیاز به چسب زدن سریع یک  وسیله دارید به شما کمک کند.

7-روغن

روغن را هم همیشه به صورت در بسته در جعبه ابزار خود نگه دارید. روغن کاری برای قسمت هایی مانند لولای در پروانه کولر و بسیاری دیگر از قسمتها اهمیت دارد. می‌توانید از روغن چرخ خیاطی استفاده کنید و یا روغن‌های تخصصی‌تری برای کار خود تهیه کنید اما در هر صورت داشتن یک روغن مناسب برای شما ضروری است.

8-جی پی اس

دستگاه جی پی اس یکی دیگر از مواردی است که باید همیشه در جعبه ابزار خود همراه داشته باشید. ممکن است مسیر خود را به درستی بلد نباشید و مجبور به استفاده از آن شوید. همه ما قبول داریم که نقشه خوانی از روی تلفن همراه بسیار راحت است اما گاهی توانایی استفاده از امکانات تلفن همراه خود را نخواهیم داشت. مواردی مانند عدم شارژ کافی یا نبودن آنتن می‌تواند راه را برای ما سخت کند بنابراین داشتن جی پی اس در مدل های کوچک جیبی به ما، در یافتن سریع مسیر کمک خواهد کرد.

9-پیچ، میخ و مهره

از دیگر موارد ضروری برای یک جعبه ابزار کامل پیچ و مهره و میخ است. ناگفته نماند شما به یک چکش هم احتیاج دارید. همچنین داشتن چکش‌هایی که بتوانند میخ را از دیوار جدا کنند یک مزیت محسوب می‌شود. در هنگام خرید ابزار‌های خود تمام نیازها را بسنجید و با توجه به نیازهای خود خرید را انجام دهید.

10-انبر و انبردست

یکی دیگر از اقلام مورد نیاز برای جعبه ابزار افراد فنی انواع انبر و انبردست است. دم باریک‌های کوچک یکی از این موارد است که کاربرد بسیاری برای جعبه ابزارتان خواهد داشت. در مواقعی که می‌خواهید یک پونز یا میخ کوچکی را به دیواری ظریف بزنید و نمی‌توانید از چکش‌های محکم استفاده کنید یک انبر یا انبردست را جایگزین کنید تا به راحتی مشکلتان حل شود.

موارد بسیار دیگری هستند که می‌توانید از آنها در جعبه ابزار خود نگهداری کنید اما آن چیزی که در اینجا به آن اشاره شد از ضروری‌‌ترین موارد برای هر جعبه ابزار یک فرد فنی به حساب می‌آید. با توجه به رعایت نکات ایمنی و داشتن ابزار لازم و کافی می‌توانید در کار خود به درستی نقش آفرینی کنید و به مرور حرفه‌‌ای شوید.

نویسنده: سارااقبالی

TupacmeysambAMIR WAZOWSKIJonah hex

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا