بازی

اقتباس IO Interactive از James Bond تا 2025 منتشر نمی‌شود

اقتباس IO Interactive از James Bond تا 2025 منتشر نمی‌شود

گزارش مالی اخیر استودیوی آی‌او اینتراکتیو (IO Interactive) نشان می‌دهد که بازی James Bond که با نام Project 007 شنخته می‌شود، پیش از مارس 2025 منتشر نخواهد شد.

این استودیوی دانمارکی که ساخت مجموعه‌ی پرطرفدار Hitman را در کارنامه دارد، چندی پیش گزارش سال مالی منتهی به 31 مارس 2022 (11 فروردین 1401) را منتشر کرده بود. اکنون، یکی از کاربران توییتر به نام DarkDetective متوجه شده است که طبق اطلاعات ذکرشده در این گزارش، آی‌او پیش‌بینی می‌کند در سال مالی آینده‌ی خود 450 تا 500 میلیون کرون (معادل 60 تا 67 میلیون دلار) کسب درآمد کند. همچنین، در این گزارش آمده است که در دو سال پس از آن، به علت عدم عرضه‌ی عناوین جدید طی این مدت، این مبلغ کاهش خواهد یافت.

بخشی از این گزارش به شرح زیر است:

طی چند سال گذشته، به دلیل عرضه‌ی یکی از عناوینمان درآمد و سود خوبی داشته‌ایم. (منظور Hitman 3 است.) احتمال کاهش سود و درآمد پیش از بهره، مالیات و استهلاک مالی (EBITDA) وجود دارد. دلیل آن، فرآیندهای تولیدی طولانی عناوین پیش رویمان، پیش از عرضه‌ی آن‌ها به بازار است. در واقع، برای سال مالی 2024 و 2025 کاهشی چشم‌گیر تخمین می‌زنیم.

تبلیغات

با توجه به موارد یادشده، به نظر می‌رسد که آی‌او اینتراکتیو تا 31 مارس 2025 (12 فروردین 1404) هیچ بازی‌ای را منتشر نخواهد کرد که این مورد شامل حال James Bond نیز می‌شود. Project 007 در نوامبر 2020 و با انتشار تریلری کوتاه معرفی شد و پس از آن، شاهد چند آگهی شغلی مرتبط در وبسایت این استودیو بودیم.

رئیس استودیو یعنی هاکان آبراک (Hakaan Abrak) در ژانویه 2021 اعلام کرده بود که این بازی با فیلم‌ها و بازیگرهای پیشین James Bond مرتبط نخواهد بود و این استودیو قصد دارد دنیای مخصوص خود را از پایه خلق کند. او سال گذشته در دست ساخت بودن عناوین دیگری را نیز تأیید کرده بود که بنا بر شایعات، یکی از آن‌ها درمورد اژدهایان خواهد بود و در انحصار ایکس باکس قرار خواهد داشت. با توجه به گزارش مالی مذکور، به نظر می‌رسد که این پروژه‌ها چندین سال پس از بازی James Bond عرضه می‌شوند.

پشتیبانی از بازی Hitman 3 هنوز ادامه دارد و محتواهای جدید برای آن عرضه می‌شود که بیش‌ترشان هم رایگان هستند. مهم‌ترین آن نیز شاید حالت فریلنسر (Freelancer Mode) باشد که نیمه‌ی دوم 2022 انتشار می‌یابد.

متینعلیEmperor Nima ShamsmeysambStar FireAlbert

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا