بازی

باکس آفیس | بازگشت مرد عنکبوتی به گیشه در روز ملی سینما

باکس آفیس | بازگشت مرد عنکبوتی به گیشه در روز ملی سینما

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست پس از مدت‌ها بار دیگر به روی پرده سینماها بازگشته و در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است.

سوم سپتامبر به عنوان روز ملی سینما انتخاب شده تا بازگشت بینندگان پس از مدت‌ها دوری از سینماها به دلیل گسترش ویروس کرونا جشن گرفته شود. در این روز بلیط سینماها تنها ۳ دلار بوده و همین نیز باعث شده تا جمعیت بسیار زیادی برای تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود به سینماها هجوم بیاورند.

همین نیز سبب شد تا کمپانی سونی و مارول بار دیگر فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) را به روی پرده سینماها بیاورند. این فیلم در این آخر هفته توانست به فروش ۶ میلیون دلاری دست پیدا کند و صدر جدول باکس آفیس را بدست بیاورد.

فیلم تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) نیز با کسب فروش ۵/۵ میلیون دلاری در این آخر هفته در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. این فیلم پس از ۱۵ هفته اکران به فروشی بیش از ۷۰۰ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرد تا رکوردی بی‎‌نظیر را در کارنامه تام کروز (Tom Cruise) ثبت کند. این فیلم در فروش خارج از آمریکا نیز به رقم ۷۴۱ میلیون دلار دست یافته تا فروش جهانی فیلم از مرز ۱۴۴۱ میلیون دلار عبور کند.

در جایگاه سوم جدول باکس آفیس این هفته نیز انیمیشن ابرحیوانات لیگ دی‌سی (DC League of Super-Pets) قرار دارد که فروش ۵/۴۵ میلیون دلاری را در این هفته بدست آورده است. این فیلم پس از ۶ هفته به فروش ۸۲ میلیون دلاری در داخل آمریکا رسیده است.

تبلیغات

فیلم قطار سریع‌السیر (Bullet Train) نیز در پنجمین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۵/۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد تا در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار بگیرد و فروشش را به ۸۸ میلیون دلار در داخل آمریکا نزدیک کند. این فیلم در خارج از آمریکا نیز به فروش ۱۱۰ میلیون رسیده تا فروشش جهانی‌اش به ۲۰۰ میلیون دلار نزدیک شود.

فیلم دعوت‌نامه (The Invitation) که هفته گذشته در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته با کسب فروش ۴/۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا در رده پنجم جدول باکس آفیس ایستاد. ۱۸ میلیون دلار فروش جهانی این فیلم در طی این دو هفته است.

فیلم کلاسیک آرواره‌ها (Jaws) ساخته استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) نیز در اکران دوباره خود روی پرده سینماها در روز ملی سینما توانست به فروش ۲/۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کند و در رده دهم جدول قرار بگیرد.

جدول باکس آفیس آخرهفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Spider-Man: No Way Home ۶
۲ Top Gun: Maverick ۵/۵
۳ DC League of Super-Pets ۵/۴۵
۴ Bullet Train ۵/۴
۵ The Invitation ۴/۷
۶ Beast ۳/۶
۷ Minions: Rise of Gru ۳/۱
۸ Thor Love and Thunder ۲/۵
۹ Dragon Ball Super: Super Hero ۲/۴
۱۰ Jaws ۲/۳

منبع: ددلاین

meysambGAMER 1995افسر جنگ نرم سونیامیر حسینAlbertArnaldموایMr.BadGuy

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا