بازی

باکس آفیس | فیلم Nope بر صدر تکیه زد

باکس آفیس | فیلم Nope بر صدر تکیه زد

فیلم Nope ساخته جوردن پیل در اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها بر صدر جدول باکس آفیس تکیه زد.

فیلم خیر (Nope) جدیدترین اثر ساخته شده توسط جوردن پیل (Jordan Peele) به شمار می‌‎رود. این فیلم مورد انتظار در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا توانست به فروش ۴۴ میلیون دلاری دست پیدا کند و در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. این فیلم پنجمین فیلم ترسناک کمپانی یونیورسال به شمار می‌رود که در یکی دو سال اخیر اکران شده و توانسته به موفقیت قابل قبولی دست پیدا کند.

فیلم ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) در سومین هفته اکرانش روی پرده سینماها در داخل آمریکا به فروش ۲۲ میلیون دلاری بسنده کرد تا در جایگاه دوم جدول قرار بگیرد. این فیلم تاکنون به فروش ۲۷۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا و فروش ۳۲۲ میلیون دلاری در خارج آمریکا دست پیدا کرده تا فروش جهانی آن به رقم ۵۹۸ میلیون دلار برسد.

انیمیشن مینیون‌ها: ظهور گرو (Minions: Rise of Gru) در فروش این آخر هفته خود به مبلغ ۱۷/۷ میلیون دلار قانع شد و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این انیمیشن در چهار هفته اکرانش در آمریکا به فروش ۲۹۷ میلیون دلاری و در خارج از آمریکا به فروش ۳۴۲ میلیون دلاری رسیده تا فروش جهانی‌اش از مرز ۶۳۹ میلیون دلار عبور کند.

تبلیغات

فیلم جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند (Where the Crawdads Sings) نیز در دومین هفته اکرانش در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته و به فروش ۱۰ میلیون دلاری بسنده کرده است. فروش فیلم در طی این دو هفته از مرز ۳۸ میلیون دلار عبور کرده است.

در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس نیز فیلم تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) قرار دارد. این فیلم در نهمین هفته اکرانش به فروش ۱۰ میلیون دلاری رسید تا فروش کلی‌اش در داخل آمریکا از رقم ۶۳۵ میلیون دلار عبور کند. فیلم «تاپ گان ۲» در خارج از آمریکا نیز تاکنون فروش ۶۴۷ میلیون دلاری را تجربه کرده است که فروش جهانی فیلم را به رقم ۱ میلیارد و ۲۸۲ میلیون دلار می‌رساند.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Nope ۴۴
۲ Thor: Love and Thunder ۲۲
۳ Minions: Rise of Gru ۱۷/۷
۴ Where the Crawdads Sings ۱۰/۳
۵ Top Gun: Maverick ۱۰
۶ Elvis ۶/۳
۷ Paws of Fury ۳/۹
۸ The Black Phone ۳/۴
۹ Jurassic World Dominion ۳
۱۰ Mrs. Harris Goes to Paris ۱/۳

منبع: ددلاین

meysambThe Cat LadyKurosrecidivistAlbert

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا