بازی

تاریخ انتشار بازی Dual Universe اعلام شد

تاریخ انتشار بازی Dual Universe اعلام شد

سرانجام تاریخ انتشار بازی Dual Universe که عنوانی علمی-تخیلی در سبک MMO است و مدت زمان زیادی در دست توسعه قرار دارد، مشخص گردید. این بازی در تاریخ 5 مهر 1401 (27 سپتامبر 2022) برای PC منتشر خواهد شد.

بازی Dual Universe چند سال به لطف کمپین کیک‌استارتر (Kickstarter) در دست ساخت قرار داشت و حال تاریخ انتشار نسخه‌ی کامل آن مشخص شده است. بازیکنان می‌توانند در این بازی به ساخت سفینه‌های فضایی، ساختمان‌ها و اکتشاف در سیارات مختلف بپردازند.

بازی Dual Universe توسط استودیوی Novaquark که دفتر آن در شهر پاریس قرار دارد، توسعه یافته است. تعدادی از کارمندان سابق شرکت‌های یوبی‌سافت (Ubisoft)، سونی، اپل و Aldebaran Robotics استودیوی Novaquark را تشکیل می‌دهند. مدیرعامل این استودیو اشاره کرده است که ایده‌ی ساخت بازی مذکور از سال 2011 مطرح گردید. این بازی برای اولین بار در سال 2016 و پس از رویداد E3 معرفی شد و به لطف سرمایه‌گذاران و حامیان مالی Kickstarter بیش از 560,000 دلار سرمایه جمع‌آوری کرد.

Dual Universe ترکیبی جاه‌طلبانه از عناوین علمی تخیلی متعددی محسوب می‌شود که با هدف ساخت یک بازی MMO علمی تخیلی کاملاً کاربر محور و شبیه به دنیای تحت سلطه EVE Online ساخته شده است. در واقع این بازی عناصر عناوینی مانند EVE Online، Star Citizen، Minecraft و No Man’s Sky را در در یک اثر MMO مبتنی بر خلاقیت ترکیب می‌کند.

تبلیغات

بازیکنان در Dual Universe کنترل کامل جهان بازی را در دست دارند. آن‌ها می‌توانند محیط را تغییر دهند و خانه‌ها، شهرها و ایستگاه های فضایی را بسازند. گیم‌پلی بازی و بخش اقتصادی کاملاً بازیکن محور هستند، زیرا هیچ NPC برای صحبت وجود ندارد و بنابراین هر تعامل بین بازیکنانی خواهد بود که همه یک سرور واحد را به اشتراک می گذارند. جسم را می‌توان حذف کرد یا به محیط مبتنی بر voxel اضافه کرد که اساس اقتصاد منابع مبتنی بر بازار و سیستم‌های ساخت و ساز است. بازیکنانی که از ساخت و ساز آگاه هستند، حتی می‌توانند شرکتی را اداره کنند که طرح‌ها را به بازیکنان دیگر می‌فروشد .همچنین سایر بازیکنان می‌توانند است روی نقش‌های سرقت، جایزه بگیر (Bounty Hunter) یا نقش‌های رهبر تمرکز کنند.

طرفداران علمی-تخیلی برای حس فرار از واقعیت به سوی آینده‌ای با امکانات نامحدود و بی حد و حصر به سمت این ژانر کشیده می‌شوند و شاید به همین دلیل است که بازیکنان اغلب به MMO‌های علمی-تخیلی مانند EVE Online، Star Citizen و Elite: Dangerous علاقه‌مند هستند. این در حالی است که بازی‌های MMO فانتزی مانند World of Warcraft بسیار معروف هستند، اما سبک علمی تخیلی از نظر تاریخی در این ژانر کمتر ارائه شده است. بازی Dual Universe فرصتی منحصر به فرد برای جذب بازیکنانی دارد که به دنبال یک اثر MMO علمی-تخیلی هستند.

Dual Universe از مدل اشتراک 10 دلاری در ماه به جای خرید یک بار مصرف در تلاش برای حفظ بودجه به منظور نگهداری سرور استفاده می‌کند. اگرچه ممکن است برخی از بازیکنان نسبت به مدل اشتراک محتاط باشند، اما این بدان معناست که آن‌ها می‌توانند بازی مذکور را با قیمت 10 دلار به جای خرید آن با قیمت کامل 60 دلار تجربه کنند.

بازی Dual Universe در تاریخ 27 سپتامبر (5 مهر) از طریق استیم برای PC منتشر خواهد شد و بتای آن تا تاریخ 22 سپتامبر (31 شهریور) در دسترس خواهد بود.

kianazdaddy.kianaz@alistarDr.Pyromeysamb

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا