بازی

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

ماه سپتامبر موج جدیدی از رویدادهای گیمینگ را به همراه خود می‌آورد و Tokyo Game Show 2022 مراسم نسبتا مهمی به حساب می‌آید که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

تابستان رو به اتمام است، اما به این معنی نیست که مراسم‌های گیمینگ نیز به پایان می‌رسند. Tokyo Game Show 2022 به سرعت در حال نزدیک شدن است و رونمایی‌هایی از بزرگترین نام‌های این صنعت را به همراه خود می‌آورد. حضور ناشر‌های داخلی ژاپنی، نام‌های بین‌المللی و استودیوهای مستقل، آن را به رویدادی تبدیل می‌کنند که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

Tokyo Game Show نه تنها بزرگ‌ترین رویداد گیمینگ آسیا، بلکه یکی از مهم‌ترین‌ مراسم‌ها در دنیا است. امسال این مراسم از تاریخ 24 تا 27 شهریور (15 تا 18 سپتامبر) در شهر شیبا در کشور ژاپن برگزار می‌شود. با پایان قرنطینه در ژاپن، این مراسم برای اولین بار از سال 2019 به صورت یک رویداد حضوری باز می‌گردد. خوشبختانه، برای اکثر طرفدارانی که نمی‌توانند در این مراسم حضور پیدا کنند، استریم آنلاین از تمام رویداد‌های آن نیز موجود خواهد بود. این رویداد سالانه به بزرگترین نام‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی ژاپن اختصاص دارد. حاضرین ثابت آن شامل کونامی (Konami)، کپکام (Capcom) و اسکوئر انیکس (Square Enix) می‌شود. علاوه بر آن، طرفداران انتظار رونمایی از عناوین پاییز و همینطور سال 2023 و فراتر از آن را نیز دارند.

اخبار ناشرین مهم کنسول

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

از سه برند دارای پلتفرم پرطرفدار صنعت گیم، فقط ایکس باکس دارای نمایشی در مراسم Tokyo Game Show 2022 خواهد بود. پیگیری مایکروسافت جای تعجبی ندارد. این شرکت برای مدت زمان زیادی در بازار آسیا بازنده بود، اما در این نسل شروع به تغییر این وضعیت کرده است. احتمالا این شرکت به دنبال ادامۀ بهبود موقعیت خود در ناحیه‌ای خواهد بود که برای مدت زمان طولانی بدترین عملکرد را داشته است.

نینتندو از دیرباز در این رویداد شرکت نکرده، اما اشاراتی به یک مراسم Nintendo Direct در ماه سپتامبر وجود دارد که برای طرفداران در نظر گرفته شده است. در عین حال، سونی برای چندین سال در حال کاهش حضور خود در این مراسم بوده و امسال نیز مانند سال‌های گذشته، نمایش یا رویداد رسمی‌ای نخواهد داشت. هرچند این کمپانی در بخش عناوین مستقل مراسم حضور دارد و بازی‌هایی از توسعه‌دهنده‌های کوچکتر را به نمایش خواهد گذاشت.

نمایش مایکروسافت در تاریخ 24 شهریور (15 سپتامبر) و ساعت 13:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد. اطلاعات زیادی در مورد محتوایی که می‌توان از آن انتظار داشت، ارائه نشده است؛ شاید این شرکت به دنبال نمایش عناوینی از خریدهای بزرگ خود مثل Starfield یا Redfall باشد. این دو بازی دارای جزئیاتی مانند بومی‌سازی ژاپنی که در مراسم Tokyo Game Show 2021 از آن رونمایی شد، خواهند بود؛ پس یک حضور مجدد محتمل است.

کونامی

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

به احتمال زیاد موردانتظار‌ترین بخش مراسم کونامی، به رونمایی یک بازی جدید از یک سری محبوب مربوط می‌شود. انتظار می‌رود تا شاهد بازگشت Silent Hill یا Metal Gear Solid باشیم، هرچند به یک پروژۀ خیلی کوچکتر نیز اشاره‌هایی شده است. خوشبختانه هنوز احتمال رونمایی از جزئیات ریمیک Silent Hill 2 یا ریمستر‌های Metal Gear Solid در طول نمایش وجود دارد.

تبلیغات

مراسم کونامی در تاریخ 25 شهریور (16 سپتامبر) ساعت 16:30 به وقت تهران برگزار می‌شود. یوجی کایجی (Yuji Kaiji)، صداپیشۀ معروف، برای رونمایی از یک بازی جدید در طول نمایش حضور خواهد داشت، اما ظاهرا این بازی فقط برای طرفداران به نمایش گذاشته می‌شود. شهرت کایجی به ارن یگر (Eren Yeager) در انیمه و بازی‌های اقتباسی از Attack on Titan تا لینک در سری Hyrule Warriors برمی‌گردد. پس بعضی از افراد فکر می‌کنند که حضور او به معنی اشاره به فرنچایز خاصی نیست. همچنین لاین‌آپ کونامی شامل عناوین کوچکتری نظیر بازی‌های Yu-Gi-Oh! و eFootball 2023 خواهد بود.

کپکام

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

با توجه به اینکه کپکام دارای دو مراسم جدا در طول Tokyo Game Show 2022 خواهد بود، به نظر می‌رسد که این شرکت چیزهای زیادی برای نمایش دارد. اولین مراسم در تاریخ 24 شهریور (15 سپتامبر) و ساعت 18:30 به وقت تهران برگزار می‌شود و اکثر رونمایی‌ها را پوشش خواهد داد. دو عنوان از فرنچایز Resident Evil که شامل Resident Evil Village VR برای PS VR2 و Resident Evil Village Gold Edition که یک عرضۀ مجدد به همراه محتوای جدید است، به عنوان بخشی از این نمایش حاضر هستند. اطلاعات جدیدی از عنوان شوتر سوم شخص آیندۀ این شرکت یعنی Exoprimal و در کنار آن Mega Man Battle Network Legacy Collection و به‌روزرسانی‌هایی برای Monster Hunter Rise: Sunbreak نیز منتشر خواهد شد.

مراسم دوم در تاریخ 25 شهریور (16 سپتامبر) و ساعت 19:30 به وقت تهران برگزار می‌شود و کاملا به Street Fighter اختصاص دارد. به احتمال زیاد این بخش شامل اطلاعات بیشتری از Street Fighter 6 می‌شود که در ماه فوریه از آن رونمایی شد، اثری که برای عرضه در سال 2023 برنامه‌ریزی شده است. اطلاعاتی مانند شخصیت‌های جدید Street Fighter در طول رویداد‌های دیگر ارائه شده، پس طرفداران انتظار دارند گیم‌پلی بیشتری به نمایش در آید.

اسکوئر انیکس

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

اسکوئر انیکس هم‌ اکنون از نقشه‌های خود برای Tokyo Game Show 2022 رونمایی کرده است. طبق معمول، این کمپانی قصد دارد جزئیات زیادی را حول محور آیندۀ فرنچایز Final Fantasy منتشر کند. عناوین Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion، Final Fantasy 14 و Final Fantasy Brave Exvius فقط بعضی از بازی‌هایی هستند که حضور آن‌ها در این نمایش تایید شده است.

مراسم اسکوئر انیکس در تاریخ 25 شهریور (16 سپتامبر) ساعت 17:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد. همچنین چندین نقش آفرینی دیگر از اسکوئر انیکس در این رویداد حضور دارند. این عناوین شامل Tactics Ogre Reborn، Dragon Quest Treasures و Romancing Saga – Minstrel Song می‌شوند. رویداد این ناشر در این‌جا متوقف نخواهد شد. بازی‌هایی مثل Forspoken ،Harvestella و پورت نینتندو سوییچ عنوان NieR Automata نیز به نمایش گذاشته خواهند شد.

ناشرهای دیگر

شرکت‌های حاضر در مراسم TGS 2022 و انتظارات ما از آن‌ها

در حالی که موارد بالا بیشتر شرکت‌کننده‌های مهم Tokyo Game Show 2022 را پوشش می‌دهد، هنوز عناوین مورد توجه دیگری نیز وجود دارند. سگا (SEGA) نیز در این مراسم حاضر خواهد بود و محتوای بیشتری از عنوان موردانتظار Sonic Frontiers را به نمایش خواهد گذاشت. آتلوس (Atlus) که توسعۀ ریمستر و عرضۀ مجدد نسخۀ سوم، چهارم و پنجم بازی Persona را در دست دارد، نیز در این مراسم حضور پیدا خواهد کرد. عناوین آیندۀ باندای نامکو (Bandai Namco) مثل One Piece Odyssey، Dragon Ball: The Breakers و Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 نیز برای این رویداد برنامه‌ریزی شده‌اند و حتی باندای نامکو از یک بازی جدید رونمایی خواهد کرد.

همچنین، شایان ذکر است که Japan Game Awards 2022 در طول Tokyo Game Show برگزار خواهد شد. این مراسم سالانه، جوایزی در رده‌هایی نظیر بهترین عنوان ژاپنی در سطح جهانی و بهترین بازی خارجی اعطا خواهد کرد.

animals@alistarmeysambمتینامیر حسینMohsenj74THEVIL

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا