بازی

مت بوتی: فناوری‌هایی چون رهگیری پرتو در کاهش تأخیر عرضه‌ی بازی‌ها تأثیر ندارند

مت بوتی: فناوری‌هایی چون رهگیری پرتو در کاهش تأخیر عرضه‌ی بازی‌ها تأثیر ندارند

رئیس استودیوهای ایکس باکس (Xbox Game Studios) یعنی مت بوتی (Matt Booty)، از عدم اثرگذاری فناوری‌های نسل جدید در کاهش تأخیر عرضه‌ی بازی‌ها می‌گوید.

در ابتدای همه‌گیری کرونا، عرضه‌ی بسیاری از بازی‌ها دچار تأخیر شد. این تأخیرها در سال 2022 نیز ادامه دارند. اکنون، طی رویداد PAX West، مت بوتی به مواردی که در کنار همه‌گیری کرونا باعث این تأخیرها می‌شوند، اشاره می‌کند، به خصوص که این تأخیرها حتی با ورود به نسل جدید کنسول‌ها هم ادامه دارد.

صحبت‌های او در این رابطه به شرح زیر است:

تیم‌های سازنده توانستند خود را با شرایط وفق دهند و راه حل‌های زیادی بیابند. در واقع، خلاقیت‌های زیادی در رابطه با کار کردن در شرایط همه‌گیری صورت گرفت. ما هنوز در ابتدای نسل جدیدی از کنسول‌ها قرار داریم و سازندگان دارند با مواردی نظیر رهگیری پرتو آشنا می‌شوند.

تبلیغات

مت بوتی

او در ادامه به پردازنده‌های این کنسول‌ها می‌پردازد و از دشواری سازندگان برای گذار از کنسول‌های کارت گرافیک‌محوری چون ایکس باکس وان، به سخت‌افزارهای پردازنده‌محور کنونی نظیر ایکس باکس سری ایکس/اس می‌گوید.

پنج تا ده سال طول کشید تا بتوانیم برای کارت گرافیک بهینه‌سازی انجام بدهیم. می‌خواستیم تمام بار را روی دوش کارت گرافیک بگذاریم. اکنون که مواردی نظیر شبیه‌سازی در بازی‌ها بیش‌تر دیده می‌شود و حجم کار کارت گرافیک بیش از حد است، باید به سمت پردازنده‌ها حرکت کنیم. بنابراین، در حال حاضر گروه‌هایی داریم که تلاش می‌کنند بخش‌هایی از کار را که باید به پردازنده‌ها منتقل کنیم، مشخص کنند و میان این دو بخش (کارت گرافیک و پردازنده) تعادل برقرار کنند. هنوز با آن درگیر هستیم.

مت بوتی

با توجه به موارد ذکرشده، اگرچه با جلو رفتن زمان، پیچیدگی ساخت و معماری کنسول‌ها کم‌تر می‌شود، اما تیم‌های توسعه هنوز برای عادت به شیوه‌ی جدید توسعه‌ی بازی‌های نسل بعدی و ویژگی‌هایی چون رهگیری پرتو، آن هم بدون آنکه عرضه‌ی بازی را به تأخیر بیندازد، دچار مشکل هستند.

شایان ذکر است که در حال حاضر، استودیوهای ایکس باکس استفاده‌ی چندانی از رهگیری پرتو نبرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که این موضوع نیز به زودی تغییر می‌یابد. بازی Forza Motorsport که بهار 2023 منتشر می‌شود، رهگیری پرتو آنی (Real-time Ray Tracing) را برای نخستین بار به این مجموعه‌ی مسابقه‌ای می‌آورد.

matrix4221489❾❻︵✎﹏ȏṃıԀah1372Xgamer 2323جیم خالی بند «رگناروک 2020 عرضه میشه»کاکاسنگیmahdi12345علیMohsenj74Mr.BadGuyامیر حسینامیر گیمرmeysambEmperor Nima Shamsناتی گادتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا