هاست پرسرعت
بازی

نقدها و نمرات بازی Pokémon Scarlet & Violet منتشر شد

نقدها و نمرات بازی Pokémon Scarlet & Violet منتشر شد

وبسایت‌های مختلف، نقدها و نمرات خود به ساخته‌ی اخیر گیم فریک (Game Freak) یعنی Pokémon Scarlet & Violet که در انحصار نینتندو سوییچ قرار دارد را منتشر کردند.

گزیده‌ی نقدها و نمرات این بازی به شرح زیر است:

The Enemy: 10/10

مشکلات فنی بازی Pokémon Scarlet & Violet و بخش چندنفره‌ی ملالت‌آور آن نتوانسته ورود موفقیت‌آمیزش به سبک جهان آزاد را کم‌رنگ کند. شخصیت‌های جذاب، موجودات جدید و موسیقی متن عالی، این عنوان را در بازگشت مجموعه به اوج خود یاری کرده است. از راز و رمزها و شگفتی‌های آن گرفته تا آزادی عمل، هرآنچه عناوین Pokémon را دوست‌داشتنی می‌کند، در این بازی وجود دارد. در کنار آن، شاید بتوان این عنوان را برترین نسخه‌ی اصلی این مجموعه نامید.

Nintenderos: 9.7/10

ساختار نویی که Pokémon Scarlet & Violet برای نخستین بار به مجموعه عرضه می‌کند، با وجود برخی مشکلات فنی، برای ما راضی‌کننده بود. پوکیمون‌های بسیار متنوع، داستانی بالغانه‌تر از پیش و گیمپلی‌ای لذت‌بخش این عنوان را به کامل‌ترین نسخه‌ی سری تبدیل می‌کند که هم برای تازه‌واردان و هم برای هواداران قدیمی، تجربه‌ای فوق‌العاده را به ارمغان می‌آورد.

تبلیغات

Screen Rant: 9/10

تجربه‌ی بازی Pokémon Scarlet & Violet برای همه‌کس واجب است؛ حتی کسانی که می‌خواهند برای نخستین بار به سراغ این مجموعه بروند.

GameSpot: 8/10

Pokémon Scarlet & Violet حتی با وجود ایرادات بصری‌اش، بهترین نسخه‌ی Pokémon در سال‌های اخیر است. طراحی پایان‌باز Pokémon Legends: Arceus به شیوه‌ای بدیع و شگفت‌آور در این عنوان توسعه یافته است. علاوه بر آن، این بازی به اندازه‌ی سایر نسخه‌های اصلی این مجموعه عمیق است.

VGC: 8/10

گسترش و تغییر بخش تک‌نفره عالی است، ابعاد جهان بازی و لذت کاوش در آن در مجموعه برترین است و پوکیمن‌ها و سازوکارهای جدید مبارزه جذابند. با این حال اما، نمی‌توان ضعف اجرایی بازی را سوییچ را انکار کرد. اگر این بازی برای سخت‌افزاری قوی‌تر منتشر می‌شد، تجربه‌ی بهتری را شاهد بودیم.

XGN: 7.5/10

Pokémon Scarlet & Violet به لطف جهانش، این مجموعه را یک قدم به جلو می‌برد. سازوکار جدیدی که Terastallizing نام دارد نیز لذت‌بخش است؛ حتی با این وجود که پیش‌تر هم سازوکاری شبیه به آن وجود داشت. موسیقی عالی و تغییراتی هوش‌مندانه در طراحی بازی، ارزش تجربه‌ی آن را بسیار بالا برده است. دست‌کم اگر عملکرد اجرایی بازی به این بدی نبود، می‌توانستیم بگوییم که باید این عنوان را تجربه کنید.

GamesRadar+: 6/10

سازوکارهای پایه‌ای Pokémon تا حد بسیاری بی‌تغییر مانده و مانند گذشته جذاب و گیرا است. اگرچه این مورد برای بسیاری از هواداران کافی به نظر می‌رسد، اما مشکلات فنی، غفلت سازندگان از آن و بی‌بصیرتی آن‌ها در این مورد، روی بازی اثر منفی گذاشته است. Pokémon Scarlet & Violet باید نسخه‌ای خوب و چشمگیر می‌بود تا توسعه‌ی این مجموعه را در مسیری درست قرار دهد، اما تلاش سازندگان برای نوآوری در عین وفاداری به اصول مجموعه، در انجام دو مورد ذکرشده ناموفق است.

Guardian: 6/10

طرح کلی گیم فریک برای خلق جهان‌آزادی جذاب در مجموعه‌ی Pokémon مشکلی ندارد، اما به نظر می‌رسد که این استودیو زمان و تجربه‌ی کافی برای اجرایی کردن آن را در اختیار نداشته است. این بازی را مقایسه کنید با Xenoblade Chronicles 3 که در ماه ژوئن برای کنسولی یکسان منتشر شد. با این کار، هنگام بازی کردن این نسخه از Pokémon حس می‌کنید که در حال تجربه‌ی بتای یک نسخه‌ی جهان‌آزاد هستید. اگر زمان بیش‌تری صرف ساخت بازی می‌شد، نتیجه می‌توانست بسیار جالب باشد. در حال حاضر اما، یک ماجراجویی پر از جذابیت به ما ارائه شده است که مجبورمان می‌کند با نکات منفی بسیاری کنار بیاییم تا از آن لذت ببریم.

بازی Pokémon Scarlet & Violet روز گذشته، در تاریخ 18 نوامبر (27 آبان)، برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شد.

میام رو خطتDota2

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا