خودرو

گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا

گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا

رقابت‌های موتوجی پی ۲۰۲۲ این هفته به بارسلونا رسید. پیست کاتالونیا که از پیست‌های محبوب این سری از رقابت‌ها به حساب می‌آید میزبان نهمین دور از رقابت‌های این فصل است.

در روز تعیین خط موتوجی چی کاتالونیا ۲۰۲۲ الکس اسپارگارو سریع‌ترین موتورسوار بود و به جز کسب پل پوزیشن موفق شد رکورد جدیدی را در پیست کاتالونیا به ثبت برساند و از پیشی گرفتن دیرهنگام فرانچسکو باگنایا جلوگیری کرد. او رکورد پیست را در تمرین سوم با ثبت زمان ۱:۳۸.۷۴۲ شکست.
گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا
همچنین باگنایا و فابیو کوارتارارو از تیم یاماها موفق به کسب رده‌های دوم و سوم در تعیین خط شدند.

اما نتیجه در روز مسابقه بسیار متفاوت بود. اسپارگارو که در تمرینات و دور تعیین خط خوش درخشیده بود در روز مسابقه در شمارش تعداد دورهای مسابقه اشتباه کرد و رده‌ی دوم صد درصدی خود را از دست داد. مقام اول این مسابقه به فابیو کوارتارارو از تیم یاماها رسید در نتیجه اسپارگارو که رقابت تنگاتنگی با کوارتارارو دارد، امتیازات مهمی را در جدول قهرمانی از دست داد.
گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا
فرانچسکو بانیایا از تیم دوکاتی، الکس رینز از تیم سوزوکی و تاکاکی ناکاگامی از تیم هوندا در استارت مسابقه با یکدیگر به شدت برخورد کردند و در همان پیچ اول از دور مسابقه خارج شدند، که باعث شد رینز و ناکاگامی برای بررسی بیشتر به مرکز درمانی برده شوند.

در دور هشتم مسابقه نیز انیا باستیانینی از تیم گرسینی مجبور به خروج از مسابقه شد. این موتورسوار هفته‌ی گذشته نیز در مسابقه‌ی ایتالیا نتوانست رقابت را به پایان برساند. آندره‌ آ دویزیوسو موتورسوار ایتالیایی تیم یاماها نیز در دور ۱۷ از مسابقه بیرون رفت.

زمانی که کوارتارارو به راحتی در جایگاه اول و هوای تمیز در حال رقابت بود، جرج مارتین در جایگاه سوم در حال تحت فشار قرار دادن اسپارگارو در جایگاه دوم بود. مارتین توانست از اسپارگارو سبقت بگیرد ولی شانسی برای رقابت با کوارتارارو نداشت زیرا فاصله‌ی آنها زیاد بود. اسپارگارو در دور دهم در پیچ اول موفق شد رده‌ی دومی خود را از مارتین بازپس گیرد، در این زمان فاصله‌ی کوارتارارو از اسپارگارو به ۴ ثانیه رسیده بود.
گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا
در پایان دور ۲۳ اسپارگارو تصور می‌کرد که مسابقه تمام شده است و زمانی که متوجه شد مسابقه هنوز یک دور دیگر ادامه دارد، جرج مارتین، یوهان زارکو و جان میر از او سبقت گرفته بودند. در نهایت این موتورسوار نتوانست جایگاهی بهتر از پنجمی به دست بیاورد.

کوارتارارو با کسب مقام اول موتوجی چی کاتالونیا ۲۰۲۲ امتیازات بسیار مهمی به دست آورد. مارتین و زارکو نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا
در پایان این گرند پری، کوارتارارو با ۱۴۷، الکس اسپارگارو از آپریلیا با ۱۲۵ و انیا باستیانینی با ۹۴ امتیاز در مکان‌های اول تا سوم جدول قهرمانی جهان قرار دارند.
گزارش گرندپری موتوجی پی ۲۰۲۲ کاتالونیا
گرند پری موتو جی پی بعدی، دو هفته‌ی آینده و در آلمان برگزار خواهد شد.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا