هاست پرسرعت
خودرو

یادبود کن بلاک با ویدئویی از ۳۰ سال فعالیت حرفه‌ای

یادبود کن بلاک با ویدئویی از ۳۰ سال فعالیت حرفه‌ای

اعضای تیم جیماکانا به یاد کن بلاک، اسطوره‌ی رانندگی نمایشی و مسابقات رالی جهانی، یک فیلم کوتاه از جذاب‌ترین لحظات زندگی او منتشر کرده‌اند.

درگذشت کن بلاک، با واکنش گسترده در سراسر جهان همراه شد. رانندگی باسرعت بالا و اجرای صحنه‌های بدلکاری، هرگز نتوانست عمر او را کوتاه کند؛ اما حادثه در تعطیلات کریسمس، پایانی غم‌انگیز برای کن بلاک بود.

کن بلاک، متولد کالیفرنیا در سال ۱۹۶۷ بود. از دوران کودکی ورزش‌های پرخطر با اسکیت‌برد و اسنوبرد را شروع کرد. در نوجوانی و پیش از آغاز رانندگی حرفه‌ای، کن بلاک در رقابت‌های متنوع دوچرخه‌سواری  BMX و موتور کراس، با موفقیت‌های پرتعداد شرکت داشت.

شهرت کن بلاک از سال ۲۰۰۵ و حضور در مسابقات رالی قهرمانی جهان  (WRC شروع شد. تا سال ۲۰۰۹ برای سوبارو رانندگی کرد و پشت فرمان WRX STi نشست. سپس قرارداد با فورد و افتخارآفرینی با فوکس RS RX تا سال ۲۰۱۴ را ادامه داد.

فورد موستانگ کن بلاک

کن بلاک، به مدت ۱۰ سال حضور در بالاترین سطح رقابت‌های رالی جهان را تجربه کرد؛ اما باوجود برتری در مسابقات مختلف، هرگز به قهرمانی فصل نرسید. او ۳ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳، نائب قهرمان جهان شد. کن بلاک از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به مسابقات متنوع رالی و رالی کراس خارج از رقابت‌های WRC وارد شد و مقام‌های گوناگون کسب کرد.

کن بلاک در سال ۲۰۱۱، تیم رالی حرفه‌ای هونیگان را با نام کامل Hoonigan Racing Division تاسیس کرد. شرکت مانستر، تولیدکننده‌ی نوشابه انرژی زا، مهم‌ترین حامی مالی این تیم بود. تا سال ۲۰۱۳، کن بلاک راننده‌ی اصلی هونیگان باقی ماند.

از سال ۲۰۰۸ فعالیت کن بلاک در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های تلویزونی آغاز شد. او نخستین راننده‌ای بود که توانست میلیون‌ها بازدیدکننده در فیسبوک داشته باشد. سپس در اپیزودی از تاپ گیر با جیمز می نیز حضور پیدا کرد.

کن بلاک تاپ گیر

بعد از موفقیت چشمگیر در سایت‌های مختلف اینترنتی، کانال اختصاصی یوتیوب با نام KenBlockHHIC  سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. در ابتدا صرفا ویدئوهایی از رانندگی برای مسابقات رالی جهان منتشر شد اما خیلی زود با جذب حامیان مالی از شرکت‌های مختلف، فیلم‌های دریفت نمایشی کن بلاک به میلیون‌ها بازدید رسیدند.

سری ویدئوهای مشهور کن بلاک در سبک جیمکانا، عمدتا توسط کانال یوتیوب هونیگانز (TheHoonigans) منتشر شده است. جیمکانا (Gymkhana) نوعی از رقابت‌های رانندگی حرفه‌ای مرسوم در انگلستان، استرالیا و نیوزیلند محسوب می‌‌شود که طی زمان‌گیری برنده را مشخص می‌کند. مهارت دریفت برای موفقیت در مسابقات جیمکانا تعیین کننده است.

اعضای تیم هونیگانز، متشکل از کارشناسان فنی و گروه فیلم‌سازی، مرگ غم‌انگیز کن بلاک را با انتشار یک ویدئوی یادبود از لحظات مختلف زندگی حرفه‌ای او، گرامی داشته‌اند. در انتهای این فیلم کوتاه، سخنانی از کن بلاک منتشر شده است که مخاطبان را به خطرپذیری و خلاقیت در زندگی تشویق می‌کند.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا