بازی

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

قرار است بازی اکشن نقش آفرینی استودیوی Blizzard سال آینده عرضه شود. در این مقاله به نکات جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم، خواهیم پرداخت.

انتظار برای عنوان Diablo 4 دشوار بوده اما به نظر می‌رسد که تا انتشار این بازی، مدت زیادی باقی نمانده است. در جریان کنفرانس اخیر بتسدا (Bethesda) و ایکس باکس، استودیوی بلیزارد (Blizzard) اعلام کرد که این بازی قرار است در تاریخی نامعلوم از سال ۲۰۲۳، برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و پلتفرم PC عرضه شود. این در حالیست که نسخه بتای این بازی به زودی از راه خواهد رسید. به لطف کنفرانس اخیر، اکنون ما نکات زیادی راجع به Diablo 4 می‌دانیم. در این مقاله تلاش می‌شود تا خلاصه‌ای از اطلاعات منتشر شده پیرامون اثر مذکور مورد انتظار را با شما به اشتراک بگذاریم.

Necromancer

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

در کنار این‌که بازی Diablo 4 قرار است در سال ۲۰۲۳ عرضه شود، معرفی کلاس نکرومنسر (Necromancer) احتمالا مهمترین نکته‌ای بود که از نمایش اخیر آموختیم. این در حالیست که تا پیش از این، وجود ۴ کلاس Druid ،Rogue و Barbarian در کنار Sorceress رونمایی شده بود. ویژگی‌های جدیدی به کلاس نکرومنسر افزوده شده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

سلاح‌ها و قابلیت‌های نکرومنسر

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

کلاس نکرومنسر دارای سلاح‌های بسیاری از قبیل خنجر، شمشیر، عصای جادویی و سپر خواهد بود اما داس، سلاح اصلی آن است. در واقع داس، اسلحه‌ای است که منحصر به این کلاس محسوب می‌شود. مهارت‌های نکرومنسر به چهار گروه تقسیم می‌شوند؛ Bone که نمایانگر حملات و توانایی‌های جسمی است. Darkness، برای فرا خواندن Shadow Magic و تضعیف دشمنان از این طریق استفاده می‌شود. Blood که شامل جادوهای مرتبط با خون‌ریزی خواهد بود و در نهایت گروه مهارت‌هایی که تحت عنوان Army قرار دارند و به بازیکن توانایی زنده کردن مردگان و استفاده از آن‌ها را خواهد داد و نقش کلیدی‌ای در گیمپلی کلاس نکرومنسر خواهد داشت.

Book of the Dead

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

کلاس نکرومنسر به بازیکن کنترل و اختیار زیادی حول این‌که قصد دارد در نبردها، از کدام نوع از لشکر مردگان استفاده کند، خواهد داد. این موضوع به لطف قابلیتی به نام Book of the Dead میسر شده است. با استفاده از این مهارت، توانایی شخصی‌سازی لشکر مردگان توسط بازیکن به طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد. قابلیت یاد شده شامل این زیرشاخه‌ها می‌شود: Blood Golems که توانایی دزدی نوار سلامتی دشمنان را به شما می‌دهد. Bone Golems که از آن می‌توان به عنوان تانک استفاده نمود، Iron Golems که در نبردها قابل استفاده‌اند و Reapers که مبارزینی داس به دست خواهند بود. جنگجویان، مدافعین، سلحشوران و جادوگران استخوانی از دیگر زیرمجوعه‌های قابلیت Book of the Dead خواهند بود.

شخصی‌سازی

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

همان‌طور که از بازی Diablo انتظار می‌رود، این عنوان قرار است در زمان عرضه آزادی عمل بالایی برای شخصی‌سازی در اختیار بازیکن قرار دهد. این‌که سیر پیشرفت شخصیت قابل بازی چگونه باشد و همچنین انتخاب بیلد و توانایی‌ها، همه و همه می‌توانند بسته به سلیقه‌ی گیمر متفاوت باشند. عنوان Diablo به بازیکن اجازه می‌دهد تا بسته به سبک بازی خود، تغییرات مدنظرش را در توانایی‌های مختلف شخصیت اصلی ایجاد کرده و آن‌طور که دوست دارد به انجام بازی بپردازد. همچنین بازیکن می‌تواند به راحتی از یک استایل به استایل دیگر مراجعه کرده و ابزار و اسبابش را تغییر دهد. احتمالا دست بازیکن برای ایجاد تغییرات از نقطه نظر زیبایی (Cosmetic) نیز باز خواهد بود. بلیزارد تا کنون راجع به جزئیات شخصی‌سازی بازی توضیحاتی ارائه نکرده است اما احتمالاً به زودی اخبار بیشتری در این مورد متتشر خواهد شد.

یک عنوان جهان‌آزاد

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

سال‌ها قبل، یکی از اولین موضوعاتی که پیرامون بازی Diablo توسط Blizzard Entertainment تایید شد، این حقیقت بود که جدیدترین نسخه از این فرنچایز محبوب قرار است یک عنوان جهان‌آزاد باشد. موضوعی که قرار است برای نخستین بار در این سری بازی‌ها محقق شود. به لطف اخباری که در چند سال اخیر منتشر شده‌اند و همچنین تصاویری که در نمایش اخیر بازی مشاهده کردیم، اکنون می‌توانیم چشم‌انداز این‌که یک دیابلوی جهان‌آزاد، قرار است چگونه باشد را پیش خود ترسیم کنیم. یکی از نکات جالب توجه بازی این است که یک مسیر خطی برای پیش‌برد آن وجود ندارد و گیمر قادر است تا آن‌طور که می‌خواهد به تجربه بازی در بخش داستانی بپردازد. Blizzard وعده داده است که شاهد یک دنیای وسیع، متنوع و حوادث شگفت‌انگیز خواهیم بود. اخیراً Blizzard اعلام کرد که علاوه بر مراحل فرعی بسیار، بیش از ۱۴۰ دانجن در بازی Diablo 4 وجود دارند و بازیکنان قادر به جستجو و ماجراجویی در آن‌ها خواهند بود.

قلعه‌ها (Strongholds)

یکی از فعالیت‌های جالبی که در بازی Diablo 4 قادر به انجام آن خواهید بود، Strongholds نام دارد. این‌ها در واقع نواحی‌ای هستند که توسط نیروهای دشمن اشغال شده‌اند. تصرف این قلعه‌ها و از بین بردن محافظین آن، علاوه بر این‌که باعث افزایش XP می‌شود، منجر به تغییر ساختارشان نیز خواهد شد. بعد از پاک‌سازی این قلعه‌ها از حضور دشمنان، ممکن است در آن محل شهرهایی با حضور مردم و NPC ایجاد شود و این‌گونه، دانجن‌های جدیدی برای جستجو کشف خواهند شد. امیدواریم به زودی اطلاعات بیشتری پیرامون این‌که قلعه‌ها به طور دقیق چه نقشی در بازی خواهند داشت، در اختیار ما قرار بگیرد.

حوادث محلی و باس‌فایت‌های بازی

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

فعالیت‌های بسیاری در دنیای Diablo 4 قابل انجام خواهند بود که بخش زیادی از آن‌ها مربوط به روابط اجتماعی و گیمپلی بخش چند‌نفره‌ی بازی می‌شوند. حوادث محلی در واقع داستانک‌هایی را شامل می‌شوند که در حین گشت و گذار در دنیای بازی برای شما رونمایی خواهند شد؛ این‌که وارد این داستانک‌ها شوید یا نه به شما بستگی دارد. همچنین، باس‌های بزرگ و غول‌آسایی در این بازی وجود خواهند داشت و بازیکنان می‌توانند به صورت چند نفره به مقابله با این موجودات بپردازند. از بین بردن World Bossها، نیاز به همکاری بازیکنان با یکدیگر دارد.

PvP

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

محتوای چندنفره‌ی بازی Diablo 4 به بخش کوآپ خلاصه نمی‌شود و بازیکنان قادر خواهند بود تا در بخش PvP با یک‌دیگر به رقابت بپردازند. گیمرها می‌توانند در نواحی مخصوصِ مبارزات PvP منتظر مانده و به انتخاب خود در این مبارزات شرکت کنند. کسانی که در این بخش بسیار خوب عمل می‌کنند، در نقشه‌‌های بازیکنان دیگر توسط علامت، مشخص خواهند شد و در نتیجه می‌توانند در مبارزات بیشتری شرکت کنند.

محتوای پایانی بازی (Endgame content)

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

یکی از ویژگی‌های مهم و کلیدی فرنچایز Diablo از نسخه اول تا کنون، وجود محتوای بخش پایانی بوده است. Blizzard وعده داده است که نسخه اخیر Diablo نیز از قاعده‌ همیشگی این مجموعه پیروی خواهد کرد‌. طبق گفته سازنده، بعد از به پایان رسانیدن بازی، شما می‌توانید به تجربه بخش PvP پرداخته و یا این‌که Nightmare Dungeons را فتح نمایید. باز شدن تمام امکانات بخش Paragon Boards که به بازیکن اجازه می‌دهد تا توانایی‌های شخصیت قابل بازی خود را به بالاترین حد ممکن برساند، لوت‌های بیشتر و استفاده از درخت نجواها (Tree of Whispers) همه و همه از جمله محتوایی محسوب می‌شوند که بعد از به پایان رسیدن بازی انتظار شما را خواهند کشید.

برنامه‌های بعد از عرضه

۱۱ نکته جدیدی که از نمایش اخیر Diablo 4 آموختیم

امیدواریم محتوای Endgame بازی Diablo 4 در زمان عرضه قانع‌کننده باشد؛ با این حال، Blizzard وعده داده است تا سال‌ها برای این عنوان محتوای جدید ارائه خواهد کرد. این‌که بسته‌های الحاقی شامل چه مواردی خواهند شد، تا کنون مشخص نیست. افزودنی‌ها و موارد تزئینی، از جمله محتوای قابل خرید بازی بعد از عرضه رسمی آن خواهند بود. این‌که چشم‌انداز کلی بازی چگونه خواهد بود موضوعی است که امیدواریم Blizzard به زودی به آن پاسخ دهد.

کراس‌ پلی (Cross-Play)

بازیکنان می‌توانند عنوان Diablo 4 را به صورت کوآپ روی PC و کنسول‌ها تجربه کنند. علاوه بر این، Blizzard وجود قابلیت تجربه بازی به صورت کراس پلی بین PC و کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی و مایکروسافت را تایید نموده است. همچنین شما می‌توانید از فایل ذخیره‌سازی خود در یک پلتفرم، برای پلتفرم دیگر استفاده کنید.


بازی Diablo 4 در سال 2023 برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و PC عرضه خواهد شد.

DARKSIRENAshen undead the bearermeysambامیر حسینAlbertکاپتان استخونیLittle samulsorenafarshadxO2Gramy k

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا