هاست پرسرعت
تکنولوژی

سرور مجازی برای ماینینگ؛ از واقعیت تا دروغ

سرور مجازی برای ماینینگ؛ از واقعیت تا دروغ

آیا از سرور مجازی برای ماینینگ می‌توان استفاده کرد؟ بسیاری از افراد که قصد کسب درآمد بالا از طریق رمز‌ ارز را دارند، به دنبال روشی برای استخراج کوین‌های مختلف هستند. احتمالا اگر شما نیز جزو این دسته از افراد باشید، روش خرید سرور مجازی برای ماینینگ به گوشتان رسیده است. برخی از افراد ادعا دارند که سرور مجازی برای ماینینگ مناسب نیست و برخی دیگر حتی اقدام به فروش پلن‌های مختلف VPS ماینینگ می‌کنند. ما در این مقاله با بیان چند دلیل، کارایی استفاده از سرور مجازی ماینینگ را بررسی کرده‌ایم. با مطالعه این مطلب یک بار برای همیشه، ابهام شما در این زمینه رفع خواهد شد.

سرور مجازی برای ماینینگ؛ راهی آسان ولی بی‌فایده!

خرید سرور مجازی برای ماینینگ عملاً راهی پر از ضرر و بی‌فایده است. بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات VPS، پلن‌های مختلفی را از سرور‌های ابری تا VPS‌هایی از معروف‌ترین دیتاسنتر‌ها برای ماینینگ عرضه کرده‌اند. شاید شما نیز تصور کنید سرور مجازی ماینینگ روشی ارزان‌تر و ساده‌تر از خرید کامپیوتر‌های گران‌قیمت با منابع نامحدود است. با‌این‌حال در ادامه به شما خواهیم گفت چرا استفاده از سرور مجازی ماینینگ به‌هیچ‌عنوان راهی برای رسیدن به سود از طریق رمز‌ ارز نیست.

نیاز به تجهیزات بسیار قدرتمند؛ افزایش هزینه استفاده از سرور مجازی

به‌طورمعمول سرور‌های ماینینگ نیازمند پردازنده‌های گرافیکی با کارایی بسیار بالا (GPU) یا ASIC هستند. با‌این‌حال، سرور‌های معمولی، به سخت‌افزاری با قدرت پایین‌تر نیاز دارند. در واقع می‌توان گفت سخت‌افزار سرور معمولی ممکن است به دلیل تفاوت در معماری و قابلیت‌های محدود برای ماینینگ مناسب نباشد.

پس پیشنهاد می‌شود به جای خرید سرور مجازی برای ماینینگ، یک ماینر خریداری کنید. حال اگر به دلیل تحریم‌ها اتصال ماینر از اینترنت قطع شد، با خرید vps میکروتیک این مشکل را می‌توان رفع کرد. در‌واقع پس از خرید وی پی اس با یک IP خارجی و ایجاد تانل می‌توانید ماینر خود را به شبکه اینترنت وصل کنید.

سرور مجازی برای ماینینگ؛ از واقعیت تا دروغ

کاهش کارایی و اختلال در عملکرد سرور برای سرویس‌دهی بهینه

عملیات ماینینگ همراه با افزایش فشار بر سخت‌افزار‌ها، مصرف بالای انرژی و در نتیجه تولید گرمای شدید است. این موارد باعث کاهش کارایی سرور برای انجام سایر وظایفی می‌شود که بر عهده دارد. همچنین با ایجاد وی پی اس شما فقط به بخشی از توانایی سرور‌ها دسترسی دارید. در واقع فرقی ندارد برای خرید vps لینوکس اقدام کرده باشید یا ویندوز؛ هر دو نوع VPS به‌عنوان یک ماشین مجازی، فقط بخشی از سرور‌های فیزیکی هستند.

کاهش عمر مفید سرور‌ها پس از ماینینگ؛ اقدامی بدون سود برای شرکت‌های VPS

استخراج مداوم ممکن است باعث فرسایش و آسیب بیش از حد قطعات سخت‌افزاری شود و طول عمر آن‌ها را کاهش دهد. نتیجه استفاده از یک سرور مجازی برای ماینینگ، خرابی و جایگزینی مکرر قطعات سخت‌افزاری خواهد بود. پس اجاره سرور با کارت گرافیکی به‌منظور ماینینگ برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هیچ سودی به همراه نخواهد داشت. مگر آن‌که در هر قرارداد معادل هزینه سرور و قطعات گران‌قیمت آن، از مشتری دریافت شود.

مناسب نبودن شرایط دیتاسنتر‌ها برای ماینینگ

معمولاً سرور‌های ارائه‌دهنده VPS در دیتاسنتر‌هایی با مقدار منبع انرژی مشخص، تهویه حساب‌شده و سیستم خنک‌کننده براساس تعداد سرور قرار دارند. هنگامی که یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اقدام به سرور مجازی برای ماینینگ کند، مصرف انرژی و تولید گرما افزایش می‌یابد. به‌طور‌کلی مزرعه‌های ماینینگ به سیستم‌های خنک‌کننده و منبع برق بسیار بیشتر و قوی‌تری نسبت به دیتاسنتر‌های معمولی نیاز دارند. پس از اختلال در سیستم منابع دیتاسنتر، احتمال قطعی برق و خاموشی سرور‌ها افزایش می‌یابد. ازاین‌رو بسیاری از دیتاسنتر‌ها، اجازه استفاده از سرور‌های معمولی برای ماینینگ را نمی‌دهند.

هزینه‌های بسیار بالای سرور مجازی ماینینگ؛ کاهش سودآوری برای ماینر‌ها

سرور‌ها برای وظایف خاصی مانند اجرای اپلیکیشن‌، سایت و ارائه داده‌ها طراحی شده‌اند. در مقابل، ماینینگ فعالیتی بسیار تخصصی و نیازمند منابع سخت‌افزاری گسترده است. در نتیجه سرور‌ها برای تامین انرژی و نیاز‌های الزامی ماینینگ بهینه نشد‌ه‌اند. با وجود تفاوت‌های گفته‌شده در ساختار موردنیاز برای ماینینگ، استفاده از سرور مجازی به جای ماینر منجر به افزایش هزینه‌های عملیاتی می‌شود.

به‌طور‌کلی درآمد ناشی از استخراج ارز دیجیتال با سرور مجازی منفی است! با‌توجه‌به سختی شبکه، معادلات ماینینگ پیچیده‌تر می‌شود. در مقابل کانفیگ سرور‌ها پاسخگوی پیچیدگی معادلات ماینینگ نخواهد بود. پس با وجود پرداخت هزینه بالا برای سرور‌ها، هیچ سودی برای شما باقی نخواهد ماند.

سرور مجازی برای ماینینگ؛ از واقعیت تا دروغ

کاربرد سرور مجازی در زمینه ارز دیجیتال

با وجود فاکتور‌هایی که گفته شد، سرور مجازی به‌هیچ عنوان برای ماینینگ مناسب نیست و صرفه اقتصادی برای شرکت ارائه‌دهنده و متقاضی استخراج ارز دیجیتال نخواهد داشت. (اگر استخراج رمز ارز با VPS سود خوبی داشت، شرکت‌های ارائه‌دهنده VPS، خود نسبت به استخراج ارز دیجیتال و کسب درآمد مشغول می‌شدند). در مقابل از سرور مجازی ترید برای انجام معاملات با اطمینان و سرعت بالاتری می‌توان استفاده کرد.

در واقع با خرید سرور مجازی ترید، یک IP ثابت خارجی خواهید داشت تا امکان ثبت‌نام در صرافی‌های خارجی برای شما فراهم شود. همچنین سخت‌افزار و امنیت سرور‌ها برای انجام معاملات در کسری از ثانیه مناسب خواهد بود. شما می‌توانید با پینگ پایین الگوریتم‌های ترید پیچیده‌ای را پیاده‌سازی کنید که با سیستم‌های کامپیوتری عادی امکان‌پذیر نخواهد بود.

با خرید سرور مجازی ترید، موانع حضور در بازار ارز جهانی را حذف کنید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که استفاده از سرور مجازی برای ماینینگ به جای خرید ماینر‌های گران‌قیمت، انتخاب به‌صرفه‌تری است. با‌این‌حال بهتر است در مورد کارایی سرور مجازی آگاه باشید تا متحمل ضرر‌های سنگین نشوید. عملاً می‌توان گفت سرور مجازی برای استخراج ارز‌های دیجیتال مناسب نیست. در مقابل می‌توان به نحو دیگری از سرور مجازی در حوزه ارز دیجیتال سود جست.

در واقع می‌توانید با خرید سرور مجازی مخصوص ترید، IP ثابتی به دست آورید که راه‌حل شما برای ثبت‌نام ایمن در صرافی‌های جهانی خواهد بود. همچنین به دلیل پینگ پایین و آپ‌تایم بالای سرور‌های مجازی، می‌توانید درخواست‌هایتان را با سرعت بیشتری نسبت به رقبای خود ثبت کنید. البته توجه داشته باشید تا شرکت ارائه‌دهنده VPS معتبر باشد.

ما به شما XVPS را پیشنهاد می‌کنیم. XVPS با بیش از ۹ سال سابقه فعالیت در زمینه سرور مجازی، اقدام به ارائه VPS مخصوص ترید کرده است. از ویژگی‌های این سرور می‌توان به امنیت بالا، سرعت و آپ‌تایم مناسب و پینگ پایین اشاره کرد. پیشنهاد می‌شود همین حالا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استفاده از این سرویس‌ وارد سایت XVPS.ir شده و از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
gsxr مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

اخبار تکنولوژی
بلیط اتوبوس
تاکسی بین شهری

AD

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا