هاست پرسرعت
شبكه اجتماعی

فرصت ۶ماهه به شرکت‌های اینترنتی برای تامین امنیت کودکان در استرالیا

فرصت ۶ماهه به شرکت‌های اینترنتی برای تامین امنیت کودکان در استرالیا

کمیسیونر eSafty استرالیا نامه ای به اعضای صنعت آنلاین ارسال کرده و از آنها خواسته تا سوم اکتبر ۲۰۲۴ میلادی با ارائه طرحی نشان دهند چگونه می خواهند از مشاهده محتوای نامناسب از جمله خودکشی و اختلالات غذا خوردن توسط افراد زیرسن قانونی جلوگیری کنند.

به گزارش gsxr از مهر، این قانون باید برای فروشگاه های اپلیکیشن، وب سایت های مختلف از جمله هرزنگاری، دوست یابی، موتورجستجوها، پلتفرمهای اجتماعی، سرویس های چت و حتی پلتفرم های بازی آنلاین استانداردهایی جهت کنترل محتوای مناسب برای کاربران فراهم کند.

جولی ایمن گرنت کمیسیونر eSafty در بیانیه ای اعلام کرد: قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت و محتوای هرزنگاری یکی از نگرانی های اصلی والدین است و آنها باید نقشی کلیدی در این زمینه بازی کنند. اما نمی توان تمام مسئولیت را به دوش آنها گذاشت. صنعت اینترنت نیز باید با ایجاد برخی موانع موثر در این زمینه نقش خود را ایفا کند.

تقاضای مذکور دومین مرحله از قوانین صنعتی تحت نظارت رگولاتوری به حساب می آید که قبلا نیز قانون های مربوط به متوقف کردن انتشار محتوای تروریسم یا سواستفاده جنسی از کودکان شرکت های اینترنتی را پوشش داده بود.

این قانون با اقداماتی مانند احراز سن، کنترل والدین پیش فرض و همچنین نرم افزارهایی که محتوای جنسی ناخواسته را تار یا فیلتر می کند، از کودکان در مقابل هرزنگاری محافظت خواهد کرد.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا