هاست پرسرعت
موبايل

نظر پنه‌لوپه کروز درباره گوشی‌ها هوشمند و شبکه‌های اجتماعی

نظر پنه‌لوپه کروز درباره گوشی‌ها هوشمند و شبکه‌های اجتماعی

پنه‌لوپه کروز در مصاحبه جدیدی با مجله «ال» می‌گوید فرزندان ۱۰ و ۱۲ ساله‌اش گوشی موبایل ندارند. این بازیگر اسپانیایی پسری به نام لئو و دختری به نام لونا از «خاویر باردم» به دنیا آورده است.

او می‌گوید: «فریب خوردن بسیار راحت است، به‌ویژه اگر مغزی داشته باشید که هنوز در حال شکل‌گیری است.»

کروز ادامه می‌دهد: «و چه کسی بهایش را می‌پردازد؟ ما نمی‌پردازیم، نسل ما که شاید در ۲۵ سالگی یاد گرفت بلک‌بری چگونه کار می‌کند نه. یک آزمایش ظالمانه روی کودکان و نوجوانان است.»

او در سال ۲۰۲۱ به شبکه سی‌بی‌اس گفته بود که «در مورد تکنولوژی بسیار سخت‌گیر» است و فقط گاهی اوقات اجازه دیدن فیلم یا کارتون را به فرزندانش می‌دهد: «اما گوشی موبایل نه تا وقتی که خیلی بزرگتر شوند، و شبکه‌های اجتماعی تا وقتی که دست کم ۱۶ ساله باشند. واقعاً این کار را محافظت از سلامت روان می‌دانم. اما به نظر می‌رسد که بخشی از یک اقلیت هستم.»

کروز می‌گوید:‌ «رابطه بسیار عجیبی با شبکه‌های اجتماعی دارم. بسیار کم و بسیار محتاطانه از آن استفاده می‌کنم. برخی ویژگی‌هایش منطقی نیستند، و مشخصاً روی نسل‌های جوان تأثیر دارد. برای کسانی که امروز نوجوان‌اند واقعاً حس بدی دارم.»

او ادامه داده بود:‌ «تقریباً مثل این است که دنیا روی آن‌ها آزمایش می‌کند: «بیایید ببینیم چه می‌شود اگر یک کودک ۱۲ ساله را در معرض آن میزان تکنولوژی قرار دهیم.»

منبع: سایت سی‌نما

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا