هاست پرسرعت
فناوری

چت‌باتی که خود را نامزد ریاست جمهوری جا می‌زد!

چت‌باتی که خود را نامزد ریاست جمهوری جا می‌زد!

شرکت اوپن‌ای‌آی(OpenAI) یک توسعه دهنده را به دلیل جعل هویت یک نامزد ریاست جمهوری تعلیق کرد. استارت‌آپ هوش مصنوعی دلفی(Delphi) یک چت‌بات از «دین فیلیپس» نامزد دموکرات ریاست جمهوری برای گروهی که از کمپین او حمایت می‌کردند، ایجاد کرده بود.

به گزارش gsxr از ایسنا، شرکت اوپن‌ای‌آی(OpenAI) یک توسعه دهنده ربات به نام دین.بات(Dean.Bot) را که یک ربات مجهز به ChatGPT است که برای جعل هویت نامزد دموکرات ریاست جمهوری، دین فیلیپس طراحی شده بود تا به تقویت کمپین وی کمک کند، تعلیق کرده است.

این چت‌بات که توسط استارت‌آپ هوش مصنوعی دلفی ساخته شده است، از دین فیلیپس پشتیبانی می‌کرد.

البته «دین‌بات» تماماً تظاهر به اینکه خودِ دین فیلیپس است، نمی‌کرد و به بازدیدکنندگان از این وب‌سایت قبل از تعامل با دین‌بات، یک پیام سلب مسئولیت نشان داده می‌شد که ماهیت این چت‌بات را توصیف می‌کرد.

با این حال، این نوع استفاده از چت‌بات‌ها بر خلاف سیاست‌های اوپن‌ای‌آی است و سخنگوی این شرکت در بیانیه‌ای تعلیق این توسعه‌دهنده را تایید کرد.

این اتفاق تنها چند هفته پس از انتشار یک بیانیه طولانی از جانب اوپن‌ای‌آی در مورد اقداماتی که برای جلوگیری از سوءاستفاده از فناوری آن در آستانه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا انجام می‌دهد، رخ داده است که در آن به طور مشخص «ربات‌های چت جعل هویت نامزدها» را به عنوان نمونه‌ای از موارد غیرمجاز ذکر کرده است.

اوپن‌ای‌آی همچنین در آن بیانیه گفت که به مردم اجازه نمی‌دهد برنامه‌هایی برای مبارزات سیاسی و لابی ایجاد کنند.

طبق گزارش قبلی واشنگتن پست، هدف دین.بات تعامل با حامیان بالقوه و انتشار پیام این نامزد انتخابات بود. پس از پرس و جوی واشنگتن پست، دلفی ابتدا ChatGPT را از ربات حذف کرد و آن را با ابزارهای منبع‌باز دیگر اجرا کرد تا اینکه در نهایت آن را تعلیق کرد.

اگر اکنون کسی از این سایت بازدید کند، همچنان با پیام سلب مسئولیت مواجه خواهد شد، اما خود چت‌بات به دلیل «مشکلات فنی» از کار افتاده است و به بازدیدکنندگان این پیام را ارائه می‌دهد: «با عرض پوزش، دین.بات در حال حاضر از کمپین خارج شده است!»

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا