بازی

ایکس باکس همچنان خریدهای بیشتر را مد نظر دارد

ایکس باکس همچنان خریدهای بیشتر را مد نظر دارد

رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت می‌گوید این شرکت برای خریدهای بیشتر آمادگی دارد چراکه می‌خواهد ایکس باکس را به بازیگر اصلی در صنعت بازی تبدیل کند.

در طی مصاحبه‌ای با CNBC، از فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس باکس، پرسیده شده است که آیا مایکروسافت پس از تایید خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به خرید استودیوها و شرکت‌های دیگر ادامه می‌دهد یا خیر. وی در پاسخ اظهار داشت که ایکس باکس همچنان خریدهای بیشتر را در برنامه‌های خود مدنظر دارد.

این یک بازار رقابتی است و من فکر نمی‌کنم در خصوص چیزی توقف کنیم. تنسنت (Tencent) امروز بزرگترین شرکت بازی‌سازی است و آن‌ها همچنان به سرمایه‌گذاری هنگفت بر روی محتوای گیمینگ و سازندگان بازی ادامه می‌دهند. سونی تجارت بزرگ‌تری نسبت به ما در زمینه بازی‌های امروزی انجام می‌دهد و آن‌ها نیز همچنان سرمایه‌گذاری بیشتر را مدنظر دارند.

وقتی به سرمایه‌گذاری‌هایی که ما انجام داده‌ایم نگاه می‌کنید، می‌بینید که بازار بسیار رقابتی است. ما در اینجا تلاش می‌کنیم که یک بازیگر اصلی در صنعت بازی باشیم. می‌خواهیم محتوای فوق‌العاده‌ای را برای بازیکنانمان ارائه کنیم و فعال باقی می‌مانیم. این می‌تواند شامل سرمایه‌گذاری در تیم‌های داخلی‌مان که در حال ساخت بازی‌های عالی هستند که مردم آن را دوست دارند، و همچنین ایجاد شراکت‌های جدید باشد.

فیل اسپنسر که در حال حاضر به مناسبت رویداد TGS 2022 در ژاپن حضور دارد، می‌گوید:

یکی از چیزهایی که من در مورد آمدن به توکیو دوست دارم، دیدار با توسعه‌دهندگانی است که با آن‌ها ملاقات می‌کنم. ما همکاری‌های جدیدی با توسعه‌دهندگانی مانند Kojima Productions داریم و با برخی از شرکای انتشارات فعلی و سازندگان مستقل در مورد بازی‌هایی که قصد ساخت آن‌ها را دارند، صحبت می‌کنیم.

اگر این کار به یک کار خرید و ادغام تبدیل شود، در آن نیز فعال خواهیم بود. کار ما هرگز تمام نمی‌شود؛ این یک بازار رقابتی است و من می‌خواهم مطمئن شوم که ایکس باکس در خط مقدم نوآوری و رقابت قرار دارد.

تبلیغات

خرید اکتیویژن بلیزارد در حال حاضر توسط سازمان‌های مربوطه به دلیل نگرانی در مورد مسائل ضد انحصار در زمان افزایش ادغام در صنعت بازی، مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین طبق گزارش‌های اخیر، این معامله توسط ناظرین بریتانیا و اروپا مورد بررسی بیشتری قرار می‌گیرد.

سونی مدعی شده است که کنترل بازی‌هایی مانند Call of Duty توسط مایکروسافت پیامدهای منفی بزرگی برای گیمرها و آینده صنعت بازی خواهد داشت. با این حال مایکروسافت در واکنش به سونی اعلام کرد که با توجه به جایگاه پیشرو در کنسول، حذف Call of Duty از پلی‌ استیشن برای آن‌ها منطقی نیست.

اسپنسر همچنین در گفتگو با CNBC اظهار داشت مایکروسافت در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کنسول ایکس باکس ندارد، اما انجام این کار در آینده را نمی‌توان رد کرد.

masoudBigArmoolOmid_Fshحاج عرفانداریوشJaber-shamsGidoraarmanmatrix4221489PayaCastsauronهیلو ریچ کبیرBehzaaadSky ManکاکاسنگیTlou part 2 game of the centuryDARKSIRENO2علیS.mmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا