هاست پرسرعت
خودرو

بازگشت آلپین A310 در قالب کوپه برقی چهارنفره

بازگشت آلپین A310 در قالب کوپه برقی چهارنفره

A310 کوپه موتور عقبی بود که بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۴ تولید میشد و حالا آلپین قصد احیای آن را در قالب یک کوپه الکتریکی چهرنفره دارد.

آلپین قصد بازگرداندن مدل A310 را در قالب یک کوپه الکتریکی چهارنفره دارد. به گفتهٔ این برند فرانسوی، A310 به اصول اساسی این شرکت یعنی وزن سبک و چابکی بالا وفادار خواهد ماند. این ماشین یکی از هفت خودروی الکتریکی جدیدی خواهد بود که آلپین از طریق استراتژی جدید خود قرار است تا سال ۲۰۳۰ تولید کند. A310 روی همان پلت‌فرم جدید APP آلپین ساخته می‌شود که در نسل بعدی A110 برای سال ۲۰۲۷ هم استفاده خواهد شد. این کوپهٔ جدید مدلی کاربردی‌تر از A110 خواهد بود و این دو مدل رابطه‌ای شبیه پورشه کیمن و ۹۱۱ باهم خواهند داشت.

بازگشت آلپین A310 در قالب کوپه برقی چهارنفره

«بروس پیلارد» مدیر بازاریابی آلپین می‌گوید:

اگر قرار است تمام محصولات آینده ما الکتریکی باشند، آلپین واقعی خواهند بود. آن‌ها DNA سبک و چابکی خواهند داشت. حتی اگر یک خودروی الکتریکی با باطری باشد، وزن سبک را احساس خواهید کرد. این خیلی مهم است.

«آنتونی ویلین» مدیر طراحی آلپین هم اضافه کرده است:

ما می‌خواهیم یک خودروی اسپرت ۲+۲ بسازیم. البته در گذشته مدتی A310 را داشتیم و بنابراین، این دو ایده را در کنار هم خواهیم آورد. طراحی نهایی تا یک سال و نیم دیگر به پایان می‌رسد.

بازگشت آلپین A310 در قالب کوپه برقی چهارنفره

تصمیم به ساخت A310 چهارنفره اقدامی در راستای تحول آلپین برای دور شدن از یک خودروسازی کم‌تیراژ به بازیگری کلیدی در صحنهٔ جهانی است. شش محصول جدید دیگر این شرکت نیز شامل هاچ‌بک داغ A290 بر اساس رنو ۵، نسل جدید A110 در نسخه‌های کوپه و رودستر، کراس‌اوور GT X-Over و مدل‌های لوکس پرچم‌دار در کلاس D و E خواهد بود که طی هفت سال آینده ساخته می‌شوند.

پیلارد می‌گوید:

A110 تیراژ محدودی دارد چون دونفره است و ما میدانیم که اضافه کردن دو صندلی دیگر در یک خودرو تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. الکتریکی شدن خودروها مشکلی نیست اما باید به هرکدام از آن‌ها شخصیت متمایز و جذاب برای خریداران بدهیم.

به گفتهٔ ویلین، آلپین هم‌اکنون در حال کار روی ارتقاء A110 بعدی برای عصر الکتریکی است.

بازگشت آلپین A310 در قالب کوپه برقی چهارنفره

A310 کوپهٔ موتور عقبی بود که در سال ۱۹۷۱ به‌عنوان جایگزین A110 قدیمی معرفی شد. این خودرو با پیشرانه‌های مختلف ۱.۶ لیتری چهار سیلندر و ۲.۷ لیتری V6 تا سال ۱۹۸۴ تولید شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۹ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا