هاست پرسرعت
بازی

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

فرنچایز محبوب و مشهور Resident Evil شامل عناوینی می‌شود که لایق یک ریمیک تمام عیار هستند. شاید پس از Resident Evil 4 Remake شاهد یکی از آن‌ها باشیم.

از زمان انتشار Resident Evil Biohazard، کپکام (Capcom) در حال بهره‌برداری از محبوبیت کنونی این فرنچایز بوده است. از آن زمان نه تنها شاهد انتشار دنباله‌های متعدد در قالب‌های جدید مانند Resident Evil Village بوده‌ایم، بلکه بازی‌های قدیمی این سری نیز به صورت مدرن بازسازی شده‌اند. حالا همه منتظر ریمیک Resident Evil 4 هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا به چهار بازی که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند، بپردازیم.

Resident Evil

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

لازم به ذکر است که Resident Evil 1 یک بار در سال 2002 و برای کنسول نینتندو GameCube بازسازی شده است. این ارتقاء شامل گرافیک بهتر، اتمسفر خوفناک‌تر و تغییرات کوچکی در مکانیک‌های بازی می‌شد. با این حال، خود این بازسازی در حال حاضر حدود 20 سال سن دارد و با وجود گرافیک بهتر، گیم‌پلی بازی تقریباً نسبت به نسخه‌ی اصلی بدون تغییر باقی مانده است.

یک بازسازی مدرن به سبک Resident Evil 2 بدون شک پروژه‌ی خوبی برای کپکام خواهد بود. با این بازسازی می‌توانیم کنترل‌های سنتی نچندان دلچسب بازی را با کنترل‌های مدرن یک شوتر سوم شخص جایگزین کنیم. این مهم به تنهایی گیم‌پلی بازی را بسیار روان‌تر خواهد کرد. هم‌چنین خوب است که کپکام به ابتدای داستان Resident Evil بازگردد و یک سه‌گانه‌ی کامل را در کنار Resident Evil 2 و Resident Evil 3 به هواداران ارائه دهد.

Resident Evil Outbreak

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

کپکام چندین بار سعی کرده تا سری Resident Evil را به فضای چندنفره بیاورد. نتایج تلاش‌های این شرکت متفاوت بوده است. یکی از بهترین بازی‌های چندنفره در تاریخ فرنچایز Resident Evil بدون شک Outbreak، یک بازی وحشت بقای Co-op، است. در این بازی با ساختار روایی سریالی جالبی طرف هستیم. یکی از ویژگی‌های جذاب دیگر بازی، در دسترس بودن 8 شخصیت مجزا با توانایی‌های منحصر به فرد است. این توانایی‌ها هر کدام در سناریوهای مختلف به درد خواهند خورد.

با این حال با وجود ایده و ساختاری جذاب، بازی در زمینه‌های دیگر به شدت قدیمی است. بار دیگر کنترل‌های سنتی و بدقواره Resident Evil به گیم‌پلی صدمه می‌زنند و سناریوهای پر تنش را به لحظات آزاردهنده تبدیل می‌کنند. با توجه به انتشار بازی در سال 2003، گرافیک و جلوه‌های بصری آن هم سن خود را نشان می‌دهند. موتور تحسین برانگیز RE Engine قطعا در این زمینه هم به بازی کمک خواهد کرد.

تبلیغات

Resident Evil Code: Veronica

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

بسیاری نمی‌دانند که Resident Evil Code: Veronica در ابتدا قرار بود سومین نسخه‌ی اصلی فرنچایز Resident Evil باشد. طی روند توسعه‌ی بازی بود که کپکام حس کرد داستان Resident Evil Code: Veronica بیشتر به یک بازی جانبی می‌خورد. به همین سبب Resident Evil 3 به پروژه‌ی کاملا متفاوتی تبدیل شد. با این حال، هنوز هم Resident Evil Code: Veronica در میان طرفداران Resident Evil از محبوبیت بالایی برخوردار است. بسیاری از این هواداران هنوز هم Resident Evil Code: Veronica را سومین نسخه‌ی اصلی این فرنچایز می‌دانند.

با توجه به وجود طرفداران بسیار، برای کپکام عاقلانه است که بازی Resident Evil Code: Veronica را برای کنسول‌های نسل جدید بازسازی کند. داستان این بازی مرموز و جذاب بوده و اتمسفر ترسناک آن هم در تاریخ سری Resident Evil کم‌نظیر است. البته بار دیگر کنترل‌های سنتی Resident Evil باعث محدود شدن حرکت می‌شوند. کپکام می‌تواند با استفاده از فرمول Resident Evil 2 Remake بهترین بخش‌های Resident Evil Code: Veronica را به نسل جدید بیاورد و بخش‌های ضعیف‌تر آن را در گذشته رها کند.

Resident Evil: Operation Raccoon City

بازی‌های Resident Evil که لیاقت یک بازسازی کامل را دارند

بازی Resident Evil: Operation Raccoon یکی دیگر از تلاش‌های کپکام در زمینه‌ی بازی‌های چندنفره است. Resident Evil: Operation Raccoon City با واکنش‌های ضد و نقیضی مواجه شد، اما حقیقتا با ایده‌ی بسیار جالبی طرف هستیم. در Resident Evil: Operation Raccoon City با شب اول شیوع T-Virus و پر شدن خیابان‌های Raccoon City با زامبی‌های ترسناک طرف هستیم. این زمینه‌ای بسیار مناسب برای یک بازی با محوریت اکشن و گیم‌پلی سریع‌تر است. با این حال، بازی در هنگام عرضه به خاطر گیم‌پلی نه چندان جالب و عدم وجود ماموریت‌های جذاب، مورد انتقاد قرار گرفت.

از زمان عرضه‌ی این بازی در سال 2012، به نظر می‌رسد که کپکام در توسعه‌ی بازی‌های چندنفره پیشرفت قابل توجهی داشته است. بازی چندنفره Resident Evil با نام RE: Verse در میان طرفداران این سری مورد استقبال قرار گرفته و Monster Hunter World هم بخش چندنفره محبوبی دارد. در این میان با فرصت بسیار خوبی برای بازگشت به Resident Evil: Operation Raccoon City و اجرای بهتر ایده‌های آن طرف هستیم. پس امیدواریم که کپکام از این فرصت نهایت استفاده را ببرد.


نظر شما در این باره چیست؟ به نظر شما بعد از Resident Evil 4 Remake، کدام نسخه باید ریمیک شود؟

vahid gamerآقای معترضAmirhossein80Leon S. KennedyMohsenj74Albertامیر حسینموایshadowmariomeysamb

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا