هاست پرسرعت
بازی

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

ازرا میلر به عنوان یکی از بازیگران آینده‌دار سینمای هالیوود شناخته می‌شد که با بروز رفتارهای هنجارشکنانه و پرحاشیه، زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را در معرض نابودی قرار داده است.

ازرا متیو میلر (Ezra Matthew Miller) در تاریخ 30 سپتامبر 1992 (8 مهر 1371) در هابوکن، شهری واقع در ایالت نیوجرسی ایالات متحده آمریکا چشم به جهان گشود. او سومین فرزند مشترک مارتا و رابرت بود. مادر او آموزگار رقص مدرن و پدرش در یک انتشاراتی به عنوان معاون به کار مشغول بود. با وجود این که رابرت تمام وقت خود را صرف شغل خود کرده و مدت زمان کمی را با خانواده‌اش می‌گذارند، اما مارتا از هنر خود صرف نظر نمود تا اکثر زمان زندگی‌اش را به تربیت سه فرزندش اختصاص بدهد.

فرزندان بزرگ خانواده میلر به ترتیب کیتلین و سایا نام داشته و رابطه گرم و صمیمی‌ای با برادر کوچکتر خود داشتند. ازرا به سبب آن که در کودکی به اختلال گفتاری دچار شده و نمی‌توانست با هم سن و سالان خود ارتباط برقرار نماید، در کنار تحصیل در مدرسه به کلاس آواز فرا خوانده شد و خانواده‌اش برای حل مشکل وی زمان زیادی را طرف او می‌کردند.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

تلاش ازرا میلر و خانواده‌اش برای غلبه بر اختلال گفتاری باعث شد تا به مرور پتانسیل وی در زمینه‌های هنری بروز پیدا کرده و مادرش که از دیدن چنین ویژگی فرزندش شگفت‌زده شده بود، وی را در کلاس‌های بازیگری ثبت نام نمود. این مسئله نه تنها در درمان اختلال گفتاری وی تاثیر به شدت مثبتی گذاشت، بلکه باعث شد تا فعالیت‌های هنری وی فراتر از بازیگری سوق داده شده و به سمت رشته موسیقی نیز گرایش پیدا نماید.

تلاش‌های مادرش برای پیشرفت در زمینه‌های هنری باعث شد تا وارد اجرای نمایش‌های اپرا شده و در یکی از مراسمات مشهور این مدیوم حضور پیدا نماید. مراسم اپرایی تحت عنوان “کلاغ سفید” که توسط یکی از بنیان‌گذاران موسیقی مینیمال به نام فیلیپ گلس (Philip Glass) ساخته شده بود. حضور در چنین نمایشی نه تنها یک سکوی پرتاب تاثیرگذار برای ازرا میلر به حساب خواهد آمد، بلکه باعث می‌شود تا دنیا با پتانسیل وی برای ورود به عرصه بازیگری آشنا گردد.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

حضور جدی او در عرصه بازیگری به واسطه همکاری با کمپانی بوردرلاین فیلمز رقم خورد. در سال 2008 او موفق شد تا در فیلم Afterschool به کارگردانی آنتونیو کامپوس (Antonio Campos) حضور پیدا نماید. پروژه‌ای درام که روایت‌گر پسری می‌باشد که در یک مدرسه خصوصی به تحصیل مشغول است. با این حال او به شکلی ناخواسته شاهد مرگ برخی از هم‌کلاسی‌های خود بوده و از این واقعه هولناک فیلمی را ضبط می‌کند. این اقدام وی باعث می‌شود تا به عنوان شاهد درجه یک این پرونده شناخته شده و در مقابل وکلای مدرسه‌اش قرار بگیرد.

تبلیغات

پس از آن که ازرا میلر در سن 14 سالگی حضوری موفق را از خود در فیلم Afterschool بر جای گذاشت؛ پیشنهادات کاری به سمت ازرا میلر روانه شد. پس از ایفای نقش در آثاری همچون Cakey! The Cake from Outer Space، City Island او توانست تا نقش‌هایی فرعی در پروژه‌های شناخته شده‌ای چون Californication و Law & Order را ایفا نموده و شهرتی را برای خود دست و پا نماید.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

ازرا میلر از همان دوران کودکی سرشتی یاغی‌گر داشت و این ویژگی او در ظاهرش نیز نمایان بود. این مسئله باعث شده بود تا نقش شخصیت‌هایی پرخاشگر، یاغی، ناامید و جدا مانده را به نحو احسنت به تصویر بکشد. این موضوع با نقش‌آفرینی او در سریال‌های تلویزیونی سبب دیده شدن بیش از پیش او در نزد سینماگران شد و پیشنهادات کاری وی افزایش یافت.

سال 2010 زمانی بود که زندگی حرفه‌ای او با حضور در پروژه Beware the Gonzo رنگ و بوی جدیدی به خود گرفت. همکاری ازرا میلر با زوئی کراویتز (Zoe Kravitz) در این پروژه سبب ایجاد یک ارتباط عاشقانه کوتاه مدت بین آن‌ها شد که خیلی زود در خفا پایان یافت. با این حال روند رو به رشد او در سینما تازه آغاز شده بود.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

او بین سال‌های 2010 تا 2011 در فیلم‌های درامی همچون Every Day و We Need to Talk About Kevin به نقش‌آفرینی پرداخت و سپس در سال 2012 در یکی از موفق‌ترین پروژه‌های کارنامه هنری خود حضور پیدا کرد که زمینه را برای دیده شدن وی توسط بزرگان این صنعت مهیا ساخت.

ازرا میلر با حضور در فیلم The Perks of Being a Wallflower به کارگردانی استیون شباسکی (Stephen Chbosky) و در همکاری با بازیگرانی همچون لوگان لرمن (Logan Lerman)، پل راد (Paul Rudd) و اما واتسون (Emma Watson) موفقیتی بی‌سابقه و کم‌نظیر را تجربه نمود. فیلمی که دوران مشقت‌بار جوانان را به تصویر کشیده و مسائلی همچون تنهایی، خشونت، عشق و مواد مخدر را برای مخاطبین به تصویر می‌کشید. منتقدین و مردم به گرمی از این پروژه استقبال کرده و هنرنمایی ازرا میلر در نقش جوانی نامتعادل را مورد ستایش قرار دادند.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

سال 2016 زمانی بود که فرصت حضور در آثار بلاک‌باستر و پرفروش برای ازرا میلر مهیا شد. پس از موفقیت مجموعه فیلم‌های هری پاتر، کمپانی برادران وارنر ساخت مجموعه Fantastic Beasts and Where to Find Them را آغاز نمود و ازرا میلر نیز فرصت همکاری با ستارگانی همچون جانی دپ (Johnny Depp)، ادی ردمین (Eddie Redmayne) و کالین فارل (Colin Farrell) را پیدا کرد که به فروش خوبی در گیشه دست یافت.

همکاری او با برادران وارنر منجر شد تا به عنوان شخصیت فلش دنیای سینمایی دی‌سی آغاز به کار کرده و حضوری کوتاه در پروژه‌های Batman v Superman: Dawn of Justice و Suicide Squad پیدا نماید. آثاری که چندان باب میل طرفداران واقع نشد و هنرنمایی کوتاه او نیز به چشم نیامد. فیلم اختصاصی فلش نیز از سال 2016 زمزمه‌های ساختش شروع شد که طی سال‌های بعدی مرتباً با تاخیر مواجه شد.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

با این حال شخصیت سرکش و عجیب و غریبی که ازرا میلر از خود در فیلم‌ها و سریال‌ها به نمایش گذشته بود، به مرور در زندگی شخصی و حرفه‌ای او رنگ وبوی واقعیت گرفت و از سال 2018 به بعد باعث شد تا اخبار منفی زیادی حول محور اعمال ناشایست او شکل بگیرد.

در حالی که دنباله‌های جانوران شگفت‌انگیز به نام‌های The Crimes of Grindelwald و The Secrets of Dumbledore با شکست‌های سنگینی در نزد منتقدین و گیشه مواج شده بودند، اما هنرنمایی او همچنان جزو معدود نکات مثبت آن آثار به حساب می‌آمد. او همچنین فرصت یافت تا در سریال Peacemaker حضوری کوتاه ولی جذاب را در قامت بری آلن رقم بزند.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

همچنان که ساخت The Flash ادامه داشت و به سبب بی‌برنامگی کمپانی برادران وارنر شاهد تاخیرهای پی در پی این پروژه بودیم، یاغی‌گری‌های ازرا میلر نیز شکلی خطرناک به خود گرفت و شاهد درگیری، دزدی، ایجاد مزاحمت و رخدادهای گوناگونی حول محور او بودیم که باعث شد تا بارها تحت پیگیرد قانون قرار بگیرد. این مسائل تا حدی شدت گرفت که شایعه کنارگذاری وی توسط برادران وارنر برای نقش فلش شدت گرفت و شکایات قانونی از وی نیز وارد محله جدیدی شد که می‌توانست او را تا سال‌ها در زندان حبس نماید.

علی‌رغم این که او سرانجام بابت رفتارهای هنجارشکنانه و حاشیه‌برانگیز خود به صورت عمومی از تمام مردم عذرخواهی نمود، اما دادگاهی برای وی شکل گرفته است که نتجه آن هنوز اعلام نشده و می‌تواند زندگی وی را برای همیشه تغییر دهد. با این حال ساخت پروژه سینمایی و مورد انتظار The Flash همچنان ادامه دارد که میزان استقبال مردم از آن تاثیر بسزایی در آینده حرفه‌ای وی خواهد داشت.

بیوگرافی ازرا میلر | جوان یاغی و پرحاشیه هالیوود

ازرا میلر با وجود این که پتانسیل خوبی از خود در حرفه بازیگری نشان داده بود، اما ورود او به مسائل حاشیه‌ای منجر به نادیده گرفته شدنش توسط سینماگران گشت و از پروژه‌های بسیاری کنار گذاشته شد. رای نهایی دادگاه و میزان استقبال از فیلم اختصاصی فلش در دنیای سینمایی دی‌سی می‌تواند آینده او در هالیوود را تعیین نماید. با وجود عذرخواهی او و آغاز روند درمانی‌اش، باید دید که ازرا میلر در آینده چه رفتارهایی از خود نشان خواهد داد و برای جبران اشتباهاتش چه تصمیماتی خواهد گرفت.

در پایان لیستی را برای شما تهیه کرده‌ایم که شامل بهترین آثار سینمایی و تلویزیونی با حضور ازرا میلر می‌باشد. اگر که از بینندگان آثار او محسوب می‌شوید، تماشای این پروژه‌ها به شما توصیه می‌شود.

  • Afterschool
  • Beware The Gonzo
  • Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald
  • The Stanford Prison Experiment
  • Asking For It
  • Fantastic Beasts And Where To Find Them
  • City Island
  • We Need To Talk About Kevin
  • The Perks Of Being A Wallflower
  • Zack Snyder’s Justice League
پلنگ پیرهن صورتیامیر حسینباستیانGeralt

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا