هاست پرسرعت
خودرو

تحقیقات در مورد 416 هزار خودروی دارای نقص فنی تسلا در آمریکا

تحقیقات در مورد 416 هزار خودروی دارای نقص فنی تسلا در آمریکا

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده (NHTSA) روز پنجشنبه اعلام کرد که تحقیقات رسمی خود را در باره 416 هزار خودروی تسلا به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر فعال شدن غیرمنتظره ترمز در ارتباط با سیستم رانندگی خودکارAutopilot  آغاز کرده است.

این تحقیقات شامل خودروهای مدل 3 و مدل Y تسلا که در سال‌های  2021و2022  تولید شده‌اند، می شود. این سازمان ناظر دولت آمریکا می‌گوید که در طول 9 ماه گذشته 354 شکایت از مالکان در مورد “ترمز فانتوم” دریافت کرده است.

به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده، خودروهای مورد بررسی دارای یک سیستم رانندگی خودکار پیشرفته هستند که به خودرو این امکان را می دهد که بین خطوط حرکت کرده و ترمز کند.

این سازمان همچنین گفت: شاکیان گزارش داده‌اند که کاهش شدید سرعت می‌تواند بدون هشدار و به صورت تصادفی و اغلب چندین بار در طول رانندگی رخ دهد.

طبق گزارش‌ها، مالکان نگرانی‌های خود را با شرکت تسلا نیز مطرح کرده‌اند اما این شرکت شکایت‌ها را رد کرده و می‌گوید ترمزگیری عادی است.

یکی از مالکان مدل Y تسلا که در سال 2021 تولید شده به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده گفت، در حالی که وی در ماه اکتبر در بزرگراهی با سرعت 80 مایل در ساعت رانندگی می کرد، “ماشین به شدت ترمز کرد و در کمتر از یک ثانیه از سرعت 80 مایل در ساعت به 69 مایل در ساعت رسید. ترمز خیلی شدید بود، سرم به جلو رفت و تقریباً کنترل ماشین را از دست دادم.”

در ماه اوت، این اداره تحقیقات رسمی درباره امنیت سیستم رانندگی خودکار تسلا در 765000 خودرو در آمریکا به دنبال یک سری تصادفات شروع کرد.

محله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا