هاست پرسرعت
خودرو

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

ام‌جی، گریت وال و بی‌وای‌دی به ترتیب سه برند چینی پرفروش بازار آلمان هستند و هر سه در آگوست امسال افزایش فروش بزرگی در این کشور داشته‌اند.

در ماه آگوست در آلمان، پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی، ۲۷۳,۴۱۷ دستگاه خودروی سواری فروخته شده که ۳۷.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. فروش خودروهای تمام الکتریکی در این کشور با افزایش ۱۷۰ درصدی نسبت به ماه قبل، به ۸۶,۶۴۹ دستگاه رسیده اما پلاگین‌هیبریدی‌ها محبوبیت خود را از دست داده‌اند و تنها ۱۴,۵۵۲ دستگاه فروش داشته‌اند که نشان از کاهش ۴۱ درصدی نسبت به ماه گذشته دارد.

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

نکتهٔ جالب در مورد آمار فروش خودرو در بازار آلمان، افزایش فروش خودروهای چینی است. ام‌جی با فروش ۲,۴۵۴ دستگاه که ۹.۶ درصد نسبت به ماه بیشتر شده، پرفروش‌ترین برند چینی در آلمان محسوب می‌شود. هاچ‌بک الکتریکی MG 4 در این کشور با نقدهای خوبی مواجه شده و به‌طور مستقیم با فولکس‌واگن ID.3 رقابت می‌کند. دومین برند چینی محبوب در آلمان گریت وال بوده است. فروش این شرکت در ماه آگوست ۱۰ برابر شده و به ۲,۲۱۱ دستگاه رسیده است. هاچ‌بک الکتریکی اورا فانکی کت فعلاً اصلی‌ترین محصول گریت وال در آلمان و اروپا محسوب می‌شود.

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

در رتبهٔ سوم بی‌وای‌دی با فروش ۲,۰۳۴ دستگاه قرار گرفته که افزایش ۴۰۳ درصدی را نسبت به ماه قبل تجربه کرده است. این گام بسیار بزرگی برای بی‌وای‌دی در آلمان محسوب می‌شود زیرا فروش این شرکت در نیمهٔ نخست سال جاری در دیار مرسدس و ب‌ام‌و ماهانه بین تنها ۷ تا ۶۳ دستگاه بوده است. بی‌وای‌دی از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ در آلمان مجموعاً ۲,۶۶۶ دستگاه خودرو فروخته است. کراس‌اوور آتو ۳، هاچ‌بک دلفین، شاسی‌بلند لوکس تانگ و سدان لوکس هان محصولاتی هستند که هم‌اکنون بی‌وای‌دی در اروپا عرضه می‌کند. این شرکت اخیراً از کراس‌اووری بنام سیل U هم رونمایی کرده که به‌طور اختصاصی برای اروپا در نظر گرفته شده و در اصل همان مدل سانگ پلاس است.

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

در آگوست، فروش برند لینک ‌اند کو متعلق به جیلی در آلمان با ۱۴ درصد کاهش به ۱۷۷ دستگاه رسیده تا تنها برند چینی لقب گیرد که در این کشور کاهش فروش را تجربه کرده است. فروش برند نیو هم با ۸۳۴ درصد افزایش در آگوست به ۴۱۱ دستگاه رسیده است. این شرکت هم‌اکنون شاسی‌بلند EL7، سدان ET5 و سدان لوکس ET7 را در آلمان عرضه می‌کند و از ژانویه تا آگوست موفق به فروش ۸۰۵ دستگاه خودرو در این کشور شده است.

فروش قابل‌توجه خودروهای چینی در آلمان!

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۴ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا