بازی

پلی استیشن وی‌آر 2 از فناوری ردیابی چشم Tobii بهره می‌برد

پلی استیشن وی‌آر 2 از فناوری ردیابی چشم Tobii بهره می‌برد

طی مصاحبه‌ی مطبوعاتی جدید شرکت سوئدی توبی (Tobii) مشخص شد که هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی‌آر 2 (PlayStation VR2) از فناوری ردیابی چشم آن استفاده می‌کند.

فوریه‌ی سال 2022 بود که اعلام شد این دو شرکت مذاکراتی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند. رئیس شرکت توبی یعنی آناند سریواتسا (Anand Srivatsa) در این باره گفت:

پلی استیشن وی‌آر 2 پایه‌های جدیدی را برای سرگرمی گیرا در واقعیت مجازی بنا می‌کند و امکان استفاده از قدرت فناوری ردیابی چشم را برای میلیون‌ها کاربر در سرتاسر دنیا به ارمغان می‌آورد. همکاری ما با شرکت سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (Sony Interactive Entertainment) مهر تأییدی دیگر بر توانایی‌های شرکت توبی در ساخت و عرضه‌ی فناوری‌هایی است که در ابعاد جهانی پیشتاز هستند.

آناند سریواتسا

بنا بر گزارشات، سود حاصل از این همکاری بیش از 10 درصد از درآمد این شرکت را در سال جاری شامل می‌شود. همچنین، در این مصاحبه اعلام شده است که توسعه و پیشرفت سریع صنعت واقعیت مجازی به این معنی است که درآمد حاصل از آن پس از سال 2022 نامشخص خواهد بود و به همین دلیل، این شرکت نمی‌تواند جزئیاتی از درآمد احتمالی خود طی سال‌های آتی ارائه دهد.

البته، این نخستین بار نیست که فناوری شرکت توبی در هدست‌های واقعیت مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این شرکت در گذشته روی طراحی اختصاصی هدست واقعیت مجازی Qualcomm کار کرده بود. سایر دستگاه‌هایی که از فناوری ردیابی چشم این شرکت استفاده می‌کنند شامل HTC Vive Pro Eye ،HP Reverb G2 Omnicept Edition و Pico Neo 3 Pro Eye هستند.

شایان ذکر است که تاریخ عرضه و قیمت این هدست هنوز مشخص نیست، اما برخی گزارشات به عرضه‌ی احتمالی آن در سال 2023 اشاره دارند.

AlbertDr.PyromeysambSquatlatex2Invisible bearded userMohsenj74Jonah hex

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا