هاست پرسرعت
فناوری

پیش‌بینی هوش‌ مصنوعی: زمین گرم‌تر می‌شود

پیش‌بینی هوش‌ مصنوعی: زمین گرم‌تر می‌شود

محققان مطالعه ای جدید در مورد گرمایش زمین می گویند: طبق پیش بینی هوش مصنوعی، فرقی نمی‌کند که گازهای گلخانه‌ای در طول یک دهه آینده افزایش یا کاهش یابد. افزایش ۱.۵ درجه‌ای دمای هوا اکنون دیگر قابل پیشگیری نیست.

در نظر داشته باشید که محدود کردن افزایش دما به ۱.۵ درجه هدف بلندپروازانه توافق ۲۰۱۵ پاریس بوده است.

به گزارش gsxr از ایرنا، اقدامات مهمی که در ابتدا برای کاهش انتشار گازهای آلاینده و ماندن در زیر ۱.۵ درجه گرمایش پیشنهاد شده بود اکنون به احتمال زیاد برای جلوگیری از افزایش ۲ درجه سانتیگرادی مورد نیاز خواهد بود.

این در حالی است که اکنون نیز شاهد تاثیرات آب و هوایی به شکل موج گرما، آتش سوزی ، سیلاب و طوفان هایی با تنها ۱.۱ درجه سانتیگراد گرمایش هستیم. از این رو محدود کردن افزایش دما تا حد امکان اهمیت دارد زیرا هر کسری از یک درجه هم به حساب می‌آید.

این مدل هوش مصنوعی همچنین نشان داده است که اگر انتشار گازهای گلخانه‌ای به سرعت کاهش پیدا کند بطوری که تا سال ۲۰۷۶ به صفر برسد، شانس رسیدن به گرمای ۲ درجه سانتیگراد تا سال ۲۰۵۴ به میزان یک به دو است و احتمال رسیدن به این گرما بین سال های ۲۰۴۴ تا ۲۰۶۵ نیز دو به سه است.

محققان برای برآورد آب و هوایی اقدام به وارد کردن داده‌های تغییرات دمایی به یک سامانه هوش مصنوعی کرده و مشخص کردند که هوش مصنوعی با دقت بالایی تغییرات آب و هوایی گذشته را پیش بینی کرده است. این تحقیقات در نشریه PNAS منتشر شده است.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا