هاست پرسرعت
بازی

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

از جهان، خط زمانی و داستان جدید گرفته تا مبارزان کمیئو (Kameo)، بخش Invasions و گیم‌پلی سریع‌تر، Mortal Kombat 1 خود را به شیوه‌های گوناگونی متمایز از Mortal Kombat 11 مطرح می‌کند. با ما همراه باشید تا به ۱۵ مورد از این تفاوت‌ها و بهبودها بپردازیم.

تبلیغات

جهانی جدید، قصه‌ای جدید

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

شاید بزرگ‌ترین تفاوت میان Mortal Kombat 1 و Mortal Kombat 11 حول تداوم روایت و شروع مجدد مطرح شود. MK1 یک ادامه نیست، بلکه با ریبوت و شروع مجددی طرف هستیم که جهان و قصه را از نو روایت می‌کند. بله، پایه‌های جهان بازی در نتیجۀ مستقیم اتفاقات بستۀ‌الحاقی Aftermath عنوان MK11 شکل گرفته‌اند، اما به طور مشخص، شاهد روابطی جدید میان کاراکترها، رویدادهای متفاوت و شکل‌دهی مجدد به قصه هستیم. کیتانا و جِید در این دنیا روابط خوبی با یکدیگر ندارند و کوای لیانگ (Kuai Liang) به جای هانزو هیساشی (Hanzo Hisashi) اسکورپیون است.

بازگشت مبارزان قدیمی

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 شخصیت‌هایی مانند Geras ،Cetrion ،Kollector و Kronika (که قابل بازی نبود) را معرفی کرد، اما در عین حال شاهد بازگشت Liu Kang ،Kitana ،Kung Lao ،Raiden ،Jax ،Jacqui Briggs و چندین مبارز دیگر نیز بودیم. حالا بازی Mortal Kombat 1 شامل مبارزانی مانند Li Mei ،Reptile ،Smoke ،Tanya ،Havik و کاراکترهای خاطره‌انگیز دیگری می‌شود که در عنوان قبلی حاضر نبودند. تمامی این مبارزان ظاهر و قابلیت‌های جدیدی دارند و روابط بین آن‌ها نیز غیرمنتظره خواهد بود، زیرا با توجه به جهان جدید، روابط نیز از نو طرح‌ریزی شده‌اند.

حرکت و جابه‌جایی

اگر Mortal Kombat 11 را بازی کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که تا چه میزان ریتم آرام‌تری نسبت به نسخۀ نهم و دهم دارد. سرعت مبارزات در Mortal Kombat 1 نیز کند است و بیشتر آن را می‌توان با Mortal Kombat 11 مقایسه کرد. همچنین، بسیاری از بازی‌بازان پس از تجربۀ بتای این عنوان گزارش دادند که مشکلاتی در حرکات و جابه‌جایی وجود دارد، اما پس از مراسم EVO 2023، به نظر می‌رسد که بهبودهایی صورت گرفته و حالا بازی در وضعیت بسیار بهتری قرار دارد.

مبارزان کمیئو

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

یک ویژگی کاملاً جدید در بازی Mortal Kombat 1، سیستم «مبارز کمیئو» است. این مکانیک اجازه می‌دهد تا کاراکتری غیرقابل بازی را برای مبارز خود انتخاب کنید تا در حین نبرد به او یاری برساند. مبارزان کمیئو در حقیقت از میان شخصیت‌های کلاسیک سری Mortal Kombat انتخاب شده‌اند و استفاده از این مکانیک محدودیت زمانی خواهد داشت؛ به عبارت دیگر، پس از استفاده، باید مدتی صبر کنید تا دوباره از کمیئو بهره ببرید. برخی از مبارزان کمیئو عبارتند از:

  • Sonya Blade جوان
  • Frost در فرم اورجینال
  • Cyrax
  • Sektor
  • Stryker
  • Motaro

حرکات ویژۀ مبارزان کمیئو

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

مبارزان کمیئو می‌توانند از حرکات ویژه نیز استفاده کنند که اکثر اوقات کومبوها را طولانی‌تر خواهد کرد. استفاده از برخی حرکات ویژۀ آن‌ها نیاز به آن دارد که دشمن در میان زمین و هوا معلق باشد و برخی نیز باید مطابق یک زمان‌بندی دقیق انجام داده شوند. همچنین، با فدا کردن بخشی از خط Super Meter، می‌توانید الگوهای حملاتی آن‌ها را بهبود دهید یا حتی باعث تاخیر ضرباتشان شوید. به یاد داشته باشید که مبارزان کمیئو از Breakerها نیز استفاده کرده و می‌توانند در کومبوهای حریف تداخل ایجاد کنند.

فیتالیتی‌ها و فیتالیتی‌های مبارزان کمیئو

با نسخۀ جدید Mortal Kombat طرف هستیم؛ پس بدون شک فیتالیتی‌ها نیز در بی‌رحمانه‌ترین شکل و شمایل خود بازگشته‌اند. علاوه بر این که هر مبارز فیتالیتی خاص خود را دارد، مبارزان کمیئو نیز به شکل منحصر به فرد خود کار دشمن را می‌توانند تمام کنند.

برج‌ها یا Towers

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

بازی Mortal Kombat 11 جدا از داستانی که ارائه می‌داد، شامل حالت‌های بازی مختلفی مانند Towers of Time و The Krypt می‌شد، اما پیرامون حالت Towers در Mortal Kombat 1، اطلاعاتی زیادی موجود نیست. تا به این لحظه، ندررلم (NetherRealm) تنها از حالت Klassic Tower رونمایی کرده است که در آن با رقبای گوناگون و مبارزان کمیئوی آن‌ها وارد نبرد خواهید شد. شاید موارد بیشتری پیرامون «برج‌ها» وجود داشته باشد که تیم سازنده حرفی از آن‌ها نزده و قصد دارد شما را غافلگیر کند.

سیستم مورد نیاز

به طور واضح و مشخص، Mortal Kombat 1 سیستم قدرتمند‌تری را نسبت به Mortal Kombat 11 طلب می‌کند، اما اگر واقع‌بین باشیم، این سیستم همچنان بسیار بهینه و مناسب است. شما برای تجربۀ بازی نیاز به یک PC هیولا نخواهید داشت. با این وجود، در حالی که Mortal Kombat 11 از دایرکت‌اکس ۱۱ پشتیبانی می‌کرد، Mortal Kombat 1 تنها از دایرکت‌اکس ۱۲ پشتیبانی می‌کند.

حداقل سیستم مورد نیاز:
سیستم عامل: Windows 10 64-bit
پردازنده: Intel® Core™ i5-6600 | AMD Ryzen™ ۳ ۳۱۰۰ or Ryzen™ ۵ ۲۶۰۰
رم: ۸GB
کارت گرافیک: Nvidia GeForce® GTX 980 یا AMD Radeon™ RX 470 or Intel® Arc™ A750
دایرکت‌اکس: Version 12
فضای مورد نیاز: ۱۰۰ GB available space

سیستم پیشنهادی:
سیستم عامل: Windows 10/11 64-bit
پردازنده: Intel® Core™ i5-8400 | AMD Ryzen™ ۵ ۳۶۰۰X
رم: ۸GB
کارت گرافیک: Nvidia GeForce® GTX 1080 Ti یا AMD Radeon™ RX 5700 XT or Intel® Arc™ A770
دایرکت‌اکس: Version 12
فضای مورد نیاز: ۱۰۰ GB available space

Invasions در مقابل The Krypt و مکانیک‌های RPG

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

The Krypt نقش کلیدی‌ای را در بازی Mortal Kombat 11 ایفا می‌کرد؛ ما شاهد مکانی بودیم که به صورت ۳ بعدی رندر شده و می‌شد آن را به صورت سوم شخص اکتشاف کرد. شما صندوق‌ها را باز می‌کردید، با پازل مواجه می‌شدید و آیتم‌های متعددی به عنوان پاداش برای این قسمت از بازی تعبیه شده بود. این بخش از بازی، چالش‌های روزانه و گرایند کردن در Towers را به ارمغان می‌آورد.

Mortal Kombat 1 این بخش را کنار گذاشته و حالتی به نام Invasions را معرفی می‌کند. در این حالت، شما در قالب پارتی با دوستانتان وارد یک نقشه با شمایل بازی‌‎‌های تخته‌ای می‌شوید. داستان این مود، حول قبیله‌های مختلفی می‌چرخد که تلاش می‌کنند تا پایگاه یکدیگر را تحت تصرف خود در بیاورید. بنابراین، شما در مقابل انواع مختلفی از کاراکترهای محبوب سری مانند اسکورپیون قرار خواهید گرفت. در طول تجربۀ این حالت نیز می‌توانید انتظار آیتم‌های جدید را داشته باشید. مود Invasions شامل مکانیک‌های نقش‌آفرینی مانند Level-Up، لوت کردن و … خواهد شد و در طول آن مناطق جدیدی را باز می‌کنید. از سوی دیگر، شما با سفر در مناطق مختلف بازی، واحد پولی آن را دریافت کرده و به وسیلۀ آن می‌توانید مواردی مانند طرح‌های هنری یا لباس‌های جدید را باز کنید. مینی گیم‌هایی مانند Arcade Towers و Test Your Might نیز باز خواهند گشت.

شخصیت‌های DLC

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 مهمانان متعددی را به خود دید که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به جوکر، اسپاون، رمبو، روبو-کاپ و ترمیناتور T-800 اشاره کرد. البته که شاهد بازگشت مبارزانی مانند شیوا، سیندل، رین، شنگ سونگ و ملینا نیز بودیم.

در مورد شخصیت‌های DLC بازی Mortal Kombat 1، برای اولین بستۀ مبارزان، مهمانان ویژه و جذابی برای گیمرها تدارک دیده شده است. ما شاهد بازگشت کوان-چی، ارمک و تاکدا خواهیم بود، اما مهمانان شاخص این بستۀ‌الحاقی، Peacekeeper از جهان DC، هوم‌لندر از سریال The Boys و Omni Man از سری Invincible هستند. مبارزان کمیئو متعددی نیز در دسترس قرار می‌گیرند که البته هنوز از آن‌ها رونمایی نشده است.

این بسیار جذاب خواهد بود که ببینیم در ادامۀ راه‌، بسته‌های DLC بعدی شامل چه شخصیت‌ها و مهمان‌هایی خواهند شد. تا به این لحظه، به نظر می‌رسد که Mortal Kombat 1 در زمینۀ مهمانان، یک قدم جلوتر از بازی قبلی قرار دارد.

نسخه‌های سوییچ و PC

استودیوهای QLOC و Shiver Entertainment در مورد ساخت پورت PC و نینتندو سوییچ بازی Mortal Kombat 11 مسئولیت خود را به خوبی انجام دادند. هر دوی این استودیوها برای پورت Mortal Kombat 1 روی پلتفرم‌های مذکور بازگشته‌اند، اما حالا Saber Interactive نیز برای توسعۀ نسخه سوییچ با این استودیوها همکاری دارد. ما هنوز به طور رسمی گیم‌پلی نسخۀ سوییچ را ندیده‌ایم و نمی‌دانیم که برای اجرای بازی به صورت ۴K روی PC به چه سیستمی نیاز خواهیم داشت. البته، باید متذکر شویم که ویدیوهای فاش شده از نسخۀ سوییچ، به این موضوع اشاره دارند که بازی روی این پلتفرم مشکلاتی دارد و چندان بهینه نیست.

قیمت نسخه‌های مختلف

۱۵ تغییر و بهبود Mortal Kombat 1 نسبت به Mortal Kombat 11

بازی Mortal Kombat 11 در سال ۲۰۱۹ با قیمت ۶۰ دلار عرضه شد؛ اما Mortal Kombat 1 با قیمت ۷۰ دلار در دسترس قرار می‌گیرد. نسخۀ پریمیوم بازی نیز ۱۱۰ دلار و نسخۀ کالکتور با قیمت ۲۵۰ دلار عرضه خواهند شد. دارندگان نسخۀ پریمیوم علاوه بر دریافت Kombat Pack و ۱,۲۵۰ واحد پولی بازی (Dragon Krystals)، پنج روز زودتر یعنی در تاریخ ۲۳ شهریور به بازی دسترسی پیدا خواهند کرد. Kombat Pack شامل ۶ مبارز در نظر گرفته شده برای محتویات بعد از عرضه، ۵ کاراکتر کمیئوی جدید و اسکین برای جانی کیج می‌شود. نسخۀ کالکتور بازی شامل مجسمۀ ۱۶.۵ اینچی از لیو کنگ (ساخته شده توسط COARSE)، تمام محتویات نسخۀ پریمیوم و ۱,۴۵۰ واحد پولی اضافه‌تر خواهد شد.

منبع: GamingBolt


بازی Mortal Kombat 1 در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) برای PC، PS5، Xbox Series X/S و Nintendo Switch عرضه خواهد شد.

milad saبروسلیWorld eatersParhamYohanaیوسف گوستمحمدGBDanialRanjbarzadehHaj_HosseinSepehrGhostآریا حمیدیانGGAMIN12Ezio (در شوک عظمت Marvel's Spider-Man 2)lul-bookhamed2007Pop_StarVisible gamer manmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا