بازی

بازی Assassin’s Creed با فضای هند قرون وسطی پتانسیل زیادی خواهد داشت

بازی Assassin’s Creed با فضای هند قرون وسطی پتانسیل زیادی خواهد داشت

هند میانه یا قرون وسطی، پتانسیل زیادی برای فضای یک عنوان Assassin’s Creed را دارد؛ یوبیسافت با ساخت چنین اثری به موفقیت بزرگی دست پیدا خواهد کرد.

با وجود اینکه مشخصاً یوبیسافت فعلاً برنامه‌ای برای توسعۀ نسخه‌ای از Assassin’s Creed با فضای هند میانه ندارد، ولی در نهایت ممکن است چنین اثری را تولید کند. این شرکت به‌تازگی مراسم AC Showcase را برگزار کرد که در جریان آن، جزئیات زیادی از بازی‌ها و پروژه‌های آیندۀ Assassin’s Creed منتشر شد. سه پروژه در این مراسم معرفی شدند که هرکدام به‌نوبۀ‌ خود مهیج‌ به نظر می‌رسیدند. اولین آن‌ها، عنوان Assassin’s Creed Mirage، یک بازی Assassin’s Creed سنتی متمرکز بر پارکور، مخفی‌کاری و کشتن است که در بغداد قرن 9 جریان دارد.

در همین حین، دو بازی دیگر با نام‌های Assassin’s Creed Project Red و Assassin’s Creed Project Hexe نیز در حال ساخت هستند. داستان عنوان اول در ژاپن جریان دارد و به نظر می‌رسد که بازی دوم حول دورۀ اعدام جادوگران در اروپا (آلمان) خواهد بود، اما در بین تمام مکان‌های احتمالی برای نسخه‌های آیندۀ این سری، یک بازی اصلی در هند قرون‌وسطی جذاب و واجب خواهد بود.

فضاهای تاریخی فرنچایز Assassin’s Creed

بازی Assassin’s Creed با فضای هند قرون وسطی پتانسیل زیادی خواهد داشت

Assassin’s Creed فرنچایزی با بازی‌های منحصربه‌فرد است، چرا که برای بازی‌بازان فرصتی را فراهم می‌کند تا با دنیای قدیم (حداقل ورژن تئوری آن)، دیدار داشته باشند. نمونه‌هایی از این مجموعه چون Odyssey ،Origins و سه‌گانۀ اتزیو، به طرز دلپذیر و سرگرم‌کننده‌ای جوامع و فرهنگ‌های دوران از‌ دست‌رفته‌ای مانند یونان باستان، مصر و بیزانتیوم (بعدها به قسطنطنیه و استانبول تغییر یافت) را معرفی می‌کنند. به همین ترتیب، بازی‌های آیندۀ این مجموعه نیز قرار است ژاپن، بغداد و بخش‌هایی از اروپا را به تصویر بکشند. با وجود این، یوبیسافت تا به حال هیچ بازی‌ای از این فرنچایز که به‌طور تمام و کمال به شبهه‌قارۀ هندوستان بپردازد را منتشر نکرده است.

این شرکت Assassin’s Creed Chronicles: India را عرضه کرد، اما این عنوان یک بازی 2.5 بعدی بود و به طور کلی توصیفی واقعی از این فرنچایز محسوب نمی‌شد. طبیعتاً بازی Assassin’s Creed طرفداران هندی فراوانی دارد که منتظر انتشار نسخه‌ای تمام و کمال از آن بر اساس تاریخچه‌شان هستند. به صورت تئوری، هند یکی از موارد عالی محسوب می‌شود، زیرا به مانند چین، جزو مراکز ژئوپولوتیک کهن به حساب می‌آیند. علاوه بر آن، دوره‌های تاریخی متفاوتی از آن وجود دارد که یوبیسافت مثل همیشه می‌تواند از روی آن‌ها آمیخته‌ای از تاریخچه و فرهنگ‌های نژادی متفاوت را برای بازی‌بازان ارائه دهد.

تبلیغات

دوره‌های تاریخی احتمالی برای نسخه‌ای از Assassin’s Creed در هند قرون وسطی

بازی Assassin’s Creed با فضای هند قرون وسطی پتانسیل زیادی خواهد داشت

سلطنت دهلی

سلطنت دهلی مجموعه‌ای از حکومت‌های مسلمان در هند بود که از سال 1206 تا 1526 میلادی، بالغ بر 300 سال، بر دهلی به عنوان پایتخت و مناطقی از شمال هند حکمرانی کرد. در این دورۀ تاریخی، استقرار اسلام در شبهه‌قارۀ هندوستان در حال وقوع بود. این عصر تاریخی پر بود از ناپایداری‌ها، چراکه هیچ سلسله‌ای در حفظ تاج و تخت دهلی موفق عمل نکرد. در این دورۀ 300 ساله، سلطنت دهلی 5 سلسله را به چشم دید که با سلسلۀ مملوک شروع شد و با سلسلۀ لودی پایان یافت.

تاریخچۀ این عصر هند پر از نزاع‌های همیشگی، سیاست، ترور شخصیت‌های سیاسی و رسوایی‌هاست که آن را به یک انتخاب عالی برای بازی‌ای از Assassin’s Creed بدل می‌کند. بازی‌بازان می‌توانند در نقش یک مزدور یا اساسین قرار بگیرند و برای یکی از سلطان‌ها یا غاصبانی که به دنبال افزایش نفوذ خود هستند، کار کنند.

امپراتوری مغول

انتخاب بعدی برای یک بازی Assassin’s Creed در هند، می‌تواند عصر مشهور مغول باشد که از سال 1526 تا اواسط قرن 19 میلادی و دورۀ استعمار انگلستان در هند جریان داشت. در این بازۀ زمانی، از آن جهت که تمامیت ارضی شبهه‌قارۀ هندوستان تحت حاکمیت یک سلسله یعنی مغول بود، عصر تاریخی باثبات‌تری نسبت به دورۀ سطنت دهلی را شامل می‌شد. با وجود این، عصر مغول هم مملوء از جنگ‌های داخلی بر سر جانشینی و سیاست‌های دودمانی بود.

بازۀ تاریخی به‌خصوصی در سال‌های 1550 تا 1555 وجود داشت که افغان‌ها با رهبری شیرشاه سوری در مدت کوتاهی مغول‌ها را کنار زده و با تصرف تاج و تخت، سلسلۀ سوری را تشکیل دادند. نصرالدین همایون، امپراتور وقت مغول، با کمک صفویان تاج و تخت را پس گرفت. یک بازی Assassin’s Creed که از دید هر دو جناح باشد و نواحی شمال هندوستان و ایران را ترسیم کند، شگفت‌انگیز خواهد بود.

عصر استعمار انگلیس

آخرین و مناسب‌ترین دورۀ زمانی برای یک عنوان احتمالی Assassin’s Creed در هند، می‌تواند اواسط دهۀ 1750 و دورۀ استعمار انگلستان در هند باشد. تعجبی ندارد که این عصر هند، تاریک‌ترین بازۀ تاریخی آن شمرده می‌شود، جایی که حکومت‌های کوچک هند، به‌تدریج تحت سلطۀ امپراتوری قدرتمند انگلیس قرار گرفتند. انگلیس فرمانروایان محلی زیادی، از جمله سیک‌ها، مارات‌ها، نواب‌های بنگال، پادشاهی میسور و بسیاری دیگر را شکست داد.

بازی Assassin’s Creed Chronicles: India در همین دورۀ زمانی جریان داشت، اما یک بازی دیگری که به صورت عمیق‌تر در جامعۀ هندی آن زمان را کاوش کند، بسیار متفاوت ظاهر خواهد شد. بازی‌بازان می‌توانند در نقش یک اساسین اهل هرکدام از این پادشاهی‌های محلی هند قرار بگیرند تا وطن خود را از شر اربابان استعمارگرشان نجات دهند. بهترین فضا متعلق به شورش‌های ۱۸۵۷ در هند است، زمانی که بومیان هند با یک جبهۀ متحد در برابر انگلیس ایستادگی کردند.

چرایی موفقیت Assassin’s Creed در صورت ورود به هند

بازی Assassin’s Creed با فضای هند قرون وسطی پتانسیل زیادی خواهد داشت

هند در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد و گیمرهای مشتاق، بخش قابل‌توجه‌ای از این جمعیت را تشکیل می‌دهند که آن را به بازار بزرگی برای شرکت‌های بازی‌سازی بدل می‌کند. شرکت‌های ناشر از قبیل الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، راکستار گیمز (Rockstar Games)، اکتیویژن (Activision) و سونی (Sony) سالانه میلیون‌ها دلار از بازی‌بازان هندی درآمد کسب می‌کنند. یوبیسافت همین حالا نیز حضور موفقی در این کشور دارد، ولی عنوانی از سری Assassin’s Creed که در هند جریان داشته باشد، این سودآوری را به‌طور فزاینده‌ای افزایش می‌دهد.

از این گذشته، بازی استودیوی آی‌او اینتراکتیو (IO Interactive)، یعنی Hitman 2، در بمبئی جریان داشت و توانست به موفقیت بزرگی در بازار هند دست یابد. بدون هیچ شکی، گیمرهای هندی از یک عنوان بزرگ AAA که در کشورشان جریان داشته باشد خوشحال خواهند شد و توسعه‌دهندگان نیز سود هنگفتی می‌توانند به جیب بزنند. با توجه به اینکه بازی‌های آیندۀ Assassin’s Creed با تمرکز روی مخفی‌کاری و پارکور به دنبال احیای گیم‌پلی سنتی این فرنچایز هستند، نسخه‌ای از این بازی با فضای هند قرون وسطی می‌تواند جالب باشد.

alireza1988PaprikaZahragamer2Invisible bearded userDota2mohsen62هادی صفاییmahdi12345Ali G_Hpro_gamer93کاکاسنگیMaster Chiefمحمدرضا نوروزیامیر حسینvahid gamer????Ezio Auditore da FirenzePorfosorSHERDAMOSAK

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا