بازی

شرکت Take-Two می‌خواهد مادهای بازی GTA را حذف کند

شرکت Take-Two می‌خواهد مادهای بازی GTA را حذف کند

به نظر می‌رسد که شرکت Take-Two Interactive تلاش دارد تا به صورت قانونی، مادهایی که برای بازی‌های مطرح این شرکت ساخته شده‌اند را حذف کند.

خبرهای جدید حاکی از این است که شرکت تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، قصد دارد به صورت قانونی اقدام به حذف مادهای واقعیت مجازی بازی‌هایی از قبیل Grand Theft Auto 5 ،Red Dead Redemption 2 و Mafia: Definitive Edition کند. این موضوع برای بار نخست توسط مادسازی به نام لوک راس (Luke Ross) اعلان شد. به گفته او پیامی مبنی بر حذف مادهای ساخته شده توسط او، از سوی تیک‌‌تو برایش ارسال شده است.

با این حال لوک راس امیدوار است که بتواند با این درخواست مقابله کند. او از تیک‌تو اینتراکتیو خواسته است تا راجع به این موضوع شفاف‌سازی کند؛ چرا که هیچ قانون کپی‌رایتی از سوی کمپانی بر علیه مادها اعمال نشده است‌. راس در این مورد می‌گوید:

هیچ‌کدام از مادها توسط برنامه‌هایی که متعلق به تیک‌تو اینتراکتیو هستند، ساخته نشده‌اند. از طرف دیگر هدف از ایجاد این مادها، جای‌گزینی بازی‌های تیک‌تو یا سوء استفاده از IP و نیز سرمایه‌ی این شرکت نبوده است. در واقع کلیه مادهای ساخته شده توسط من، برای استفاده نیازمند این هستند که ابتدا بازی اصلی توسط بازیکنان خریداری شوند.

واکنش صفحه توئیتر Flat2vr که در زمینه ساخت ماد فعالیت دارد را در ادامه می‌بینید:

امروز یک روز غم‌انگیز برای جامعه‌ی مادساز به شمار می‌رود. کمپانی تیک‌تو اینتراکتیو اقدام به ثبت درخواستی قانونی مبنی بر حذف کلیه‌ی مادهایی که برای بازی‌های این شرکت ساخته شده‌اند کرده است. این در حالیست که لوک راس همواره کوشش کرده است تا از IP متعلق به دیگر شرکت‌ها در بازی‌های خود استفاده نکند.

شرکت تیک‌تو، تاکنون به صورت رسمی راجع به این درخواست به اظهار نظر نپرداخته است. به نظر می‌رسد که علت اصلی این موضوع، این است که کسانی که به استفاده از مادهای ساخته شده توسط لوک راس علاقمند هستند، ابتدا باید اشتراک Patreon وی را تهیه کنند. به جز نینتندو و کونامی، معمولا دیگر کمپانی‌های فعال در صنعت گیم، دست به اقدامات قانونی در برابر مادهای تولیدی توسط افراد سوم شخص نمی‌زنند‌. البته تجربه ثابت کرده است که این موضوع تا زمانی صحت دارد که این افراد اقدام به کسب درامد از این طریق نکنند.

DARKSIRENmeysamb77Kaktoos spidershayanhqJin sakaiP.morganSquatlatex2KratosInvisible bearded userکاکاسنگی(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Sony corporationLone wolfژنرال اردکLittle samulAmir NaderiAli984EMPEROR NIMA SHAMSSoldier (Wolf Edition)more

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا