هاست پرسرعت
تکنولوژی

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

شاید شما هم کسانی را دیده باشید که امروزه در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی خودشان را به عنوان عکاس معرفی می‌کنند. خیلی از آنها عکس‌هایی که در صفحه‌هاتشان گذاشته‌اند را با گوشی تلفن همراه گرفته‌اند اما وقتی نگاه می‌کنید خیلی به‌نظرتان عکس خوبی می‌آید و شاید دوست داشتید که شما هم در انجام این کار مهارت داشتید. واقعیت امر این است که فقط چند نکته‌ی ساده درباره‌ی عکس گرفتن با موبایل وجود دارد که با رعایت آنها شما هم می‌توانید عکس‌های عالی‌ای بگیرید و آنها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. در ادامه 10 نکته از کاربردی ترین نکات هنگام عکس گرفتن با گوشی برای شما آورده شده، پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

1. حواستان به نور باشد

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

درست است، حتما خودتان هم می‌دانید که نورپردازی عکس خیلی مهم است و این چیزی است که یک عکس خوب را تبدیل به یک عکس عالی می‌کند. به سایه‌هایی که روی اشیا می‌افتد نگاه کنید. نوری که از ساختمان‌ها بازتاب می‌شود یا سایه که روی آنها افتاده است را مد نظر داشته باشید. در ساعت آفتابی روز به عکس برداری بپردازید و نور خورشید را در عکس‌هایتان به بازی بگیرید. این مسئله را هیچگاه فراموش نکنید که موبایل‌ها به تنهایی خیلی کارشان در عکسبرداری در نور کم و ضعیف خوب نیست، پس بهترین عکس را زمانی می‌توانید بگیرید که نور مناسبی داشته باشید.

2. خودتان نزدیک سوژه بروید، از زوم موبایل استفاده نکنید

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

هیچوقت از زوم موبایل استفاده نکنید چون این اولین قدم برای گرفتن یک عکس بد با موبایل است. اگر می‌خواهید روی چیزی زوم کنید از پاهایتان استفاده کنید و به سوژه نزدیک شوید! نمی‌خواهیم اینجا خیلی بحث تکنیکی‌اش را پیش بکشیم اما فقط این را بدانید که زوم کردن روی سوژه‌ی عکسبرداری اصلا توصیه نمی‌شود.

3. مراقب لرزش‌ها باشید

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

همه‌ی دوربین‌ها حتی دوربین‌های بزرگ هم هنگام عکسبرداری لرزش دارند. کلید حل مشکل این است که تمرین کنید چگونه گوشی را در دست خود نگه دارید( بجای حالت عمودی آن را افقی نگه دارید چون قاب بیشتری و در نتیجه کنترل بیشتری روی گوشی دارید). از قبل انتخاب کنید که از چه چیزی می‌خواهید به عنوان شاتر استفاده کنید( دکمه‌ی دوربین، دکمه‌ی دوربین برنامه‌ای که استفاده می‌کنید، استفاده از سه پایه و تایمر و یا دکمه‌های ولوم گوشی). هدف از انجام این کارها این است که شما بتوانید عکسی صاف و بدون نویز و لرزش داشته باشید.

سعی کنید در هنگام عکسبرداری از اجسام متحرک از حالت burst یا پشت سر هم استفاده کنید، اینطوری بعدا می‌توانید بهترین عکسی که گرفته‌اید را انتخاب کنید.

4. به زوایا توجه کنید

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

پرسپکتیو یا دیدتان را نسبت به چیزها تغییر دهید. چون تغییر دید نه تنها باعث می‌شود عکس بهتری بگیرید بلکه در عکس نمایان خواهد کرد که سوژه واقعا از دید شما چه شکلی است و آن را چگونه می‌بینید. بنابراین روی زمین بنشینید، بالای بلندی بروید و کلا تا جایی که می‌توانید زوایای مختلف را برای عکسبرداری از سوژه امتحان کنید.

5. نرم افزارها

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل خیلی جالب است و دلیلش هم هزاران برنامه‌ی عکاسی‌ای است که می‌شود از آنها استفاده کرد. برنامه‌ی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید و بعد از آن خواهید دید که چقدر می‌توانید عکس‌های زیباتر و بهتری بگیرید.

6. صفحه‌ی موبایل‌تان را تمیز کنید

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

این یک قانون ساده است، صفحه‌ی موبایل‌تان را تمیز کنید! این درست مثل وقتی می‌ماند که شیشه‌ی ماشین‌تان کثیف باشد و نسبت به بیرون دید خوبی نداشته باشید.

7. کیفیت و کمیت

موضوع مهم در اینجا این است که هرچه بیشتر عکس بگیرید بیشتر احساس راحتی می‌کنید و بیشتر متوجه می‌شوید که دوست دارید در عکاسی چه مسیری را در پیش بگیرید. فقط تنها چیزی که باید اینجا مدنظر داشته باشید شارژ باطری و حافظه‌ی گوشی است که آن هم با یک مدیریت ساده حل شدنی است.

 8. فلش نه!

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

لطفا از فلش هم مثل زوم در عکسبرداری استفاده نکنید. البته اگر به کیفیت عکس خود اهمیت می‌دهید! اگر کمی دور و اطراف سوژه بگردید و سوژه را از زوایای مختلف با نورطبیعی تست و بررسی کنید هیچ وقت به فلش احتیاج پیدا نخواهید کرد.

9. شیشه‌ها

10 راهکار برای عکاسی با موبایل

آینه‌ها، شیشه‌ها، گودال‌های آب، عینک، سطوح صاف و براق… تمام این‌ها بازتاب‌های جذابی از نور و اجسام ایجاد می‌کنند. حتما امتحان کنید.

10. خوش بگذرانید

این آخرین و تنها قانونی است که شما باید آن را رعایت کنید. اگر به هیچ کدام از نکاتی که گفته شد گوش نکردید هم نکنید، اما این نکته را مد نظر داشته باشید. می‌توانید به گروه‌های مختلف عکاسی بپیوندید یا با دوستان‌تان با هم به عکاسی بپردازید، اینطوری که با بقیه یاد می‌گیرد و تمرین می‌کنید خیلی بیشتر خوش می‌‌گذرد و بیشتر انگیزه و الهام می‌گیرید.

اخبار تکنولوژی
بلیط اتوبوس
تاکسی بین شهری

AD

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا