بازی

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

پس از سال‌ها انتظار، بازی Skull and Bones در آستانه‌ی انتشار قرار دارد. در این مقاله، به معرفی برخی از مهمترین ویژگی‌های ساخته‌ی جدید یوبیسافت خواهیم پرداخت.

بازی Skull and Bones بازگشته است. ساخته‌ی جدید شعبه‌ی سنگاپور یوبیسافت، که به ماجراجویی‌های دزدان دریایی مربوط می‌شود، پس از آخرین نمایش خود در سال ۲۰۱۸، اخیراً تریلر جدیدی داشت و مشخص شد که قرار است در نوامبر امسال عرضه شود. اما این بازی بیشتر شبیه به کدام ساخته‌ی یوبیسافت است؟ برخلاف شباهت ظاهری‌ای که Skull & Bones به Assassin’s Creed: Black Flag دارد، نزدیک‌ترین بازی ساخته شده توسط یوبیسافت به این بازی، عنوان جهان باز Sea of Thieves است. در این مقاله به معرفی ۷ نکته‌ی جدید راجع به جدیدترین اثر یوبیسافت خواهیم پرداخت.

Skull and Bones فاقد بخش کمپین است

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

برخلاف بسیاری از بازی‌های جهان باز یوبیسافت، Skull & Bones دارای بخش کمپین نیست. برنارد در این مورد می‌گوید:

شما با یک بازی داستان‌محور مواجه نیستید. Skull & Bones، بازی‌ای نیست که دارای یک روایت مشخص باشد و شما آن را به پایان رسانده و یک کات‌سین را در انتها تماشا کرده و سپس فهرست کسانی که در ساخت بازی نقش داشته‌اند، روی صفحه ظاهر شود. ما یک بازی زنده ساخته‌ایم تا گیمرها برای مدت زیادی به تجربه‌ی آن بپردازند و در دنیای آن زندگی کنند. ما قصد داریم برای سال‌ها از این بازی پشتیبانی کنیم.

این حرف‌ها به این معنی نیست که بازی Skull & Bones دارای هیچ‌گونه داستانی نیست. برنارد می‌گوید:

بازی دارای شخصیت‌های کلیدی و مهمی است که شما با پیشرفت در بازی با آنان مواجه خواهید شد. این شخصیت‌ها، دارای پیش‌زمینه‌ی داستانی مربوط به خود هستند و شما از طریق مراوده و داد و ستد با آن‌ها، بیشتر آنان را خواهید شناخت.

بازی Skull and Bones مثل دیگر ساخته‌های یوبیسافت، دارای یک داستان طولانی نیست؛ در واقع این شما هستید که با توجه به مسیرهایی که انتخاب می‌کنید، داستان بازی را شکل می‌دهید. شما اهداف خود را مشخص کرده و تعیین می‌کنید که قصد غارت کدام کشتی‌ها را داشته و از چه طریقی می‌خواهید به ثروت و میزان شهرت یا بدنامی خود اضافه کنید. شما می‌توانید به تنهایی به تجربه‌ی بازی Skull and Bones بپردازید و یا این‌که با دیگر بازیکنان، مراحل آن را پیش ببرید. این عنوان از ۲۰ بازیکن همزمان پشتیبانی می‌کند. شما قادر خواهید بود تا با این بازیکنان متحد شده و یا این‌که آن‌ها را مورد حمله قرار دهید و کشتی‌های آنان را غرق کرده و خزانه‌هایشان را تصرف نمایید.

فعالیت‌های قابل انجام در دریا

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

همان‌طور که گفتیم، بازی Skull & Bones فاقد بخش کمپین است. پرسشی که مطرح می‌شود، این است که بازیکنان باید در این اثر به انجام چه کاری بپردازند؟ اقیانوس هند که این بازی در آن واقع می‌شود، سرشار از فرصت‌ها و چالش‌های مختلف است. این بازی شامل شخصیت‌های بسیاری می‌شود که می‌توانید با آن‌ها به تعامل پرداخته و مراحل مربوط به آن‌ها را پشت سر بگذارید. شما می‌توانید گنج‌های دنیای بازی را جست‌وجو کرده و از این طریق به اندوخته‌های خود بیفزایید. برنارد در این باره می‌گوید:

ما می‌خواستیم چالش‌هایی خلق کنیم که برای یک دزد دریایی و سبک زندگی خاص او، واقعی به نظر برسند. ممکن است در جایی از بازی، شما یک جنس قاچاق را از مکانی به مکان دیگر که میزان تقاضا زیاد است، منتقل کنید. تعقیب و از بین بردن دزدان دریایی مشهور که باعث خلق مشکل برای افراد با نفوذ شده‌اند، یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که در بازی Skull & Bones می‌توانید انجام دهید. غارت مکان‌های مختلف به منظور دستیابی به خزانه‌ی موجود در آن‌ها و یافتن آیتم‌های مختلف، یکی دیگر از مواردیست که می‌توانید در این بازی تجربه کنید. فعالیت‌های عمومی بازی Skull & Bones می‌توانند شامل حمل یک کالای مشخص از مکانی به مکان دیگر و عبور از یک مسیر خطرناک باشد و یا این‌که ممکن است از شما تقاضا شود تا یک آیتم مشخص را برای یک دزد دریایی تامین کنید. این در حالیست که اشتباه در انجام هرکدام از این فعالیت‌ها، می‌تواند برای شما گران تمام شود.

تبلیغات

شما در حین دریانوردی با مسیرهای تجارتی، جزایر مخفی و گروه‌های رقیب مواجه خواهید شد. هر کدام از این موارد فرصتی جدید در اختیار شما قرار می‌دهند تا شخصیت خود را ارتقاء داده و به درجه بدنامی خود اضافه کنید. به هر اندازه که میزان بدنامی شما افزایش پیدا کند، در دنیای Skull & Bones از احترام و اعتبار بیشتری برخوردار خواهید شد.

به یکی از رهبران دزدان دریایی تبدیل شوید

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

درجه‌ی بدنامی، در واقع سیستمی است که میزان پیشرفت و ارتقاء شخصیت شما را در بازی Skull & Bones نشان می‌دهد. با بیشتر شدن درجه‌ی بدنامی‌تان، فرصت‌های بیشتری در بازی خواهید داشت و شانس شما برای ناخدا شدن در کشتی‌های بزرگ‌تر افزایش می‌یابد. برنارد حول این موضوع گفت:

شهرت شما در بازی Skull & Bones از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما یک کشتی بزرگ و مطرح را غرق کنید، این موضوع دهان به دهان می‌چرخد و افراد بیشتری از توانایی‌های شما با خبر شده و زمینه برای این‌که با دزدان دریایی بیشتری معامله کنید، مساعدتر می‌شود. این موضوع مستقیماً روی سیستم ارتقاء بازی موثر است. هدف شما از افزایش میزان بدنامی‌تان، این است که به رهبر یکی از گروه‌ها تبدیل شوید. در بازی به رهبر دزدان دریایی کینگ‌پین (Kingpin) گفته می‌شود. رسیدن به لقب کینگ‌پین، باعث می‌شود تا میزان احترام‌ شخصیت‌های مختلف بازی برای شما افزایش پیدا کرده و از شما به عنوان یکی از دزدان دریایی مطرح اقیانوس هند یاد شود. اگر زمان زیادی را صرف تجریه‌ی بازی Skull & Bones کنید، می‌توانید به لقب کینگ‌پین نائل شوید. رسیدن به این لقب، چالش‌های جدیدی را در مقابل شما قرار خواهد داد. چالش‌هایی که می‌توانند شما را بیش‌تر از سابق به زحمت بیندازند.

بقاء در دریا

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

تبدیل شدن به یک کینگ‌پین، کاری ساده نبوده و موضوعی نیست که یک شبه به دست آید. شما در ابتدای بازی غیر از لباس‌هایتان، چیز دیگری ندارید و از یک خادم ساده‌ی کشتی، به ملوان و سپس به ناخدای کشتی تبدیل خواهید شد. در طول مسیر شما باید از مکانیک‌های بقاء، شناخت کافی داشته باشید؛ چرا که برای پیشرفت در بازی به آن‌ها نیاز خواهید داشت. کارگردان بازی در این مورد می‌گوید:

شما در ابتدای بازی هیچ چیزی نخواهید داشت. اولین کاری که باید انجام دهید ساختن یک نیزه برای خود است. صید ماهی‌ و کوسه‌، غذای مورد نیاز شما و خدمه کشتی را فراهم‌ می‌کند. به خاطر داشته باشید که خدمه‌ی کشتی در صورت گرسنه ماندن، ممکن است بر علیه شما دست به شورش بزنند؛ در نتیجه شما باید از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید. برای این‌که ناخدای خوبی باشید، باید خدمه‌ی کشتی‌تان را خوشحال نگه دارید. انجام امورات کشتی‌های بزرگ در دریا، کاری دشوار است. به همین دلیل ما مکانیزمی به نام Morale یا روحیه را در بازی ایجاد کرده‌ایم. این‌که میزان Morale در کشتی شما با چه سرعتی کاهش می‌یابد، وابسته به نحوه‌ی مدیریت شما و این‌که تا چه اندازه به نیازهای خدمه اهمیت می‌دهید است. اگر می‌خواهید میزان روحیۀ خدمۀ خود را بالا نگه دارید، باید یک ناخدای خوب باشید و نهایت تلاش‌تان را برای انجام وظایف خود به نحو درست به کار بگیرید.

با پیشرفت در بازی و کسب موفقیت‌های بیشتر، مدیریت کشتی علاوه بر این‌که از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود، می‌تواند دشوارتر از قبل باشد. شما باید بادبان‌ها را تعمیر کنید و توپ‌های خود را سر و سامان داده و همواره آماده‌ی نبرد باشید. در عین حال، باید مراقب باشید تا میزان بار کشتی شما از یک محدوده‌ی مشخص بیشتر نشود. این‌که کشتی خود را مملو از گنجینه‌های مختلف کنید، می‌تواند وسوسه‌کننده باشد اما اگر مقدار بار کشتی شما بیش از حد باشد، گریز از دست دشمنان دشوار خواهد شد. گاهی برای زنده ماندن ممکن است مجبور شوید تا بخشی از محموله‌ی خود را به دریا بیندازید.

مسیر خود را برای پیروزی هموار کنید

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

ممکن است صید ماهی و ساخت نیزه برای زنده ماندن کافی باشند اما برای پیشرفت در بازی، شما باید از سیستم Crafting یا همان ساخت‌وساز حداکثر استفاده را ببرید. برای این منظور شما می‌توانید از همه چیز استفاده کنید. کارگردان اثر حول این موضوع گفته است:

ما روی این نکته که همه‌ی آن‌چه که در دنیای Skull & Bones پیدا می‌کنید حائز اهمیت باشد، تاکید داشته‌ایم. ممکن است برخی از آیتم‌ها به صورت فوری به دردتان بخورند و به برخی دیگر با پیشرفت در بازی نیاز پیدا کنید. شما می‌توانید آیتم‌های مختلف را با هم تلفیق کنید و یا این‌که آن‌ها را ذخیره و در صورت لزوم استفاده کنید. فروش آیتم‌هایی که پیدا می‌کنید، می‌تواند به دارایی‌های شما اضافه کند.

مواد خامی که از طریق غارت کشتی‌های دیگر پیدا می‌کنید، توسط برخی از NPCهای موجود در بازی به آیتم‌هایی باارزش تبدیل می‌شوند که شما می‌توانید در کشتی خود از آن‌ها استفاده کنید. این آیتم‌های ارزشمند، ممکن است توپ‌های جنگی پیشرفته‌تر برای از بین بردن کشتی دشمنان باشند. NPCها همچنین قادر خواهند بود تا آیتم‌هایی تهیه نمایند که میزان مقاومت بدنه‌ی کشتی‌تان را افزایش می‌دهد. شخصی‌سازی کشتی طبق سلیقه‌تان، یکی دیگر از مواردی است که توسط آیتم‌های ساخته شده از سوی دیگر شخصیت‌های بازی، می‌توانید از آن استفاده کنید.

کشتی‌ها، توپ‌های جنگی و ملوانان

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

از آن‌جایی که وقایع بازی در دریا جریان دارد، کشتی مهم‌ترین دارایی شما در دنیای Skull & Bones محسوب می‌شود. به خاطر داشته باشید که کشتی، علاوه بر این‌که وسیله‌ی نقلیه شما محسوب می‌شود، از شما در برابر تهدیدهای مختلف محافظت می‌نماید. شعبه‌ی سنگاپور یوبیسافت، تلاش زیادی کرده تا به راحتی بتوانید در مواقع لزوم بادبان‌های کشتی خود را به حالت اهتزاز درآورده و توپ‌های جنگی‌تان را برای نبرد آماده کنید. برنارد می‌گوید:

هدایت کشتی‌های مختلف در بازی Skull & Bones، امری ساده است. مبارزات بازی نیز به نحوی منطقی پیش رفته و استفاده از توپ‌ها، تجربه‌ای روان و لذت‌بخش را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شما در این بازی وظیفه‌ی هدایت انواع و اقسام کشتی‌های کوچک و بزرگ را برعهده خواهید داشت. شما می‌توانید هرکدام از این کشتی‌ها را به جنگ‌افزاری خاص مجهز کنید؛ از توپ‌های جنگی گرفته تا خمپاره‌اندازهای مختلف. این‌که سلاح‌های خود را مطابق به اندازه و ابعاد کشتی‌تان انتخاب کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. به خاطر داشته باشید که برای حمل و نقل بار، پیام‌رسانی و تهاجم به دژها و قلعه‌ها، به کشتی‌های مختلفی نیاز خواهید داشت. کشتی‌ و توپ‌های جنگی تنها ابزار شما در بازی Skull & Bones محسوب نمی‌شوند. استفاده‌ی درست و به جا از خدمه‌، برای پیشرفت و موفقیت در بازی امری ضروری محسوب می‌شود.

کارگردان بازی در این مورد چنین می‌گوید:

وقتی به کشتی‌های دشمن آسیب وارد می‌کنید، خدمه‌ی شما به این کشتی‌ها هجوم می‌آورند. مساله‌ی زمان‌بندی و مدیریت درست لحظه‌ی ورود خدمه‌ی شما به کشتی دشمن، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این‌که حداکثر آیتم‌ها را از کشتی‌های دیگر دریافت کنید، باید روی این موضوع دقت بالایی به خرج دهید.

به خشکی رسیدیم!

7 نکته‌ای که باید در مورد بازی Skull and Bones بدانید

با این‌که بخش اعظم دنیای Skull & Bones در آب جریان دارد، مکان‌هایی برای جست‌وجو و ماجراجویی در خشکی نیز تدارک دیده شده است. این مکان‌ها به کمپ‌های موجود در بازی‌های Assassin’s Creed و Far Cry شباهت دارند. شما در این کمپ‌ها، به صحبت با NPCها و بازیکنان دیگر پرداخته، آیتم مورد نیاز خود را تهیه نموده، قراردادهای مد نظر خود را بسته و خدمه‌ی خود را مطابق نیازتان سازمان‌دهی می‌کنید. بزرگ‌ترین کمپ موجود در بازی، Pirate Dens نام دارد. این در حالیست‌ که کمپ‌های کوچک دیگری نیز در سرتاسر اقیانوس هند به صورت پراکنده موجود هستند. برنارد در این مورد می‌گوید:

این کمپ‌ها می‌توانند نقش انبار را ایفا کنند. شما می‌توانید با دزدان دریایی دیگر به گفت‌وگو پرداخته و از سویی برای خود سلاح و کشتی‌های جدید خریداری کنید. در این کمپ‌ها، شما اطلاعات بیشتری راجع به اقیانوس هند و دزدان دریایی مشهور کسب خواهید کرد‌. بخش‌هایی از Lore بازی نیز در این قسمت‌ها به شما ارائه می‌شوند. Skull and Bones، دارای یک داستان خطی نیست بلکه از طریق جست‌جو و ماجراجویی، شما می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به دنیای بازی کسب کنید.

نظر شما در مورد Skull and Bones چیست؟ آیا در نهایت این اثر موفق ظاهر خواهد شد؟

meysambEzio Auditore da Firenzeامیر حسینDr.PyroBehzaaadAli984vahid gamer

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا