بازی

سرانجام سقوط آزاد قیمت کارت گرافیک رخ داد

سرانجام سقوط آزاد قیمت کارت گرافیک رخ داد

با ورود به ماه سپتامبر، شاهد سقوط آزاد قیمت کارت‌‌های گرافیک شرکت انویدیا و AMD هستیم و انتظار می‌رود که در روز‌های پیش‌رو قیمت‌ها کاهش بیشتری هم داشته باشند.

هفتۀ گذشته، شرکای دو کمپانی انویدیا و AMD اعلام کردند که برای تمرکز روی کارت‌های گرافیک نسل بعدی و آمادگی برای عرضۀ آن‌ها، حاضر هستند تا تخفیفی بزرگ را پیشنهاد دهند تا موجودی کنونی خود را در بازار آزاد کنند. در اولین تلاش‌ها، کارخانه‌های تولیدکندۀ کارت گرافیک در پاسخ به تقاضا شکست خوردند، اما انتظار می‌رود دومین تلاش آن‌ها به افزایش موجودی و کاهش قیمت در خرده‌فروشی‌ها منجر شود و در حال حاضر نشانه‌هایی حول این موضوع قابل رویت است.

تا چند روز گذشته، قیمت کارت گرافیک RTX 3090 به زیر 1,000 دلار رسیده بود. در وبسایت Newegg، بسیاری از کاربران توانستند RTX 3090 را با قیمت 959.99 دلار خریداری کنند. این یک کاهش 36 درصدی نسبت به قیمت 1499 دلاری قبلی محسوب می‌شود. در همین حین، RTX 3090 Ti از قیمت 2,000 دلاری خود به 1099 دلار رسیده است که کاهشی 45 درصدی به حساب می‌آید.

تبلیغات

انویدیا تنها شرکت تولیدکنندۀ کارت گرافیک نیست که محصولاتش با کاهش قیمت مواجه شده‌اند، بلکه این اتفاق برای کارت‌های گرافیک RX 6950 XT و RX 6900 XT شرکت AMD نیز رخ داده و در حال حاضر شاهد قیمتی پایین‌تر از ارزش تعیین شده در زمان رونمایی هستیم. شما می‌توانید RX 6950 XT را در خرده‌فروشی‌های خارجی با قیمتی زیر 1,000 دلار تهیه کنید که کمتر از قیمت 1,099 دلاری زمان لانچ است. کارت گرافیک RX 6900 XT نیز با قیمت 699 دلار یافت می‌شود که بسیار کمتر از قیمت 999 دلاری زمان لانچ است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا برای سری جدید کارت‌های گرافیک AMD یا انویدیا صبر می‌کنید یا در صورت بروز تاثیر در قیمت‌ها، ترجیح می‌دهید از این فرصت استفاده کنید؟

XERXESvahid gamerخلوتHunTeR007IrNHerfeiymeysambM2Cianامیر گیمر(Squatlatex(Old man editionLone Batتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)PCMRArnaldSTARDr.Pyroگیمرهای دو دوتا پنج تاo0ashil0o

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا